Sıradaki içerik:

Linux 5.10 rc1 LTS Sürümünü Yayınlandı: Yenilikler Neler?

e
sv

Trump’ın Seçimler İçin Oluşturduğu Kampanya Sitesi Hacklendi

232 okunma — 28 Ekim 2020 12:58
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Trump’ın Seçimler İçin Oluşturduğu Kampanya Sitesi Hacklendi

ABD Başkanı Donald Trump’ın 3 Kasım’daki Amerika’nın başkanlık seçimlere yönelik oluşturduğu web sitesi, hackerlerin saldırısına uğradı. Hackerler, web sitesinin “Hakkında” bölümünü değiştirerek, siteye giren kullanıcılardan kripto para birimlerinden biri olan Monero istediler. Ancak saldırı, kısa bir süre içerisinde engellendiği açıklanıyor. Şuan web sitesi normal arayüzü ile yayın hayatına devam ediyor.

Bilgisayar korsanları, internet sitesine ekledikleri bir mesajda Donald Trump‘a yönelik gizli bilgiler açıklayacaklarını söylediler. Üstelik bu bilgiler, iddialara göre Başkan Trump’ın genel itibarını lekeleyecek şekilde olduğu belirtildi. Böyle bir şeyin kesin gerçek olup olmadığını bilmiyoruz ancak yaşanan olay ABD’nin gündemine oturdu.

Hacklenen sayfa hakkında konuşuldu!

Bilgisayar korsanları, Trump’a ait gizli bilgilerini ne yapacaklarını da kullanıcıların keyfine bıraktılar. İki farklı Monero cüzdanına ait kodları paylaşan hackerler, bu hesaplara gönderilen Monero miktarına göre hareket edeceklerdi. Yani kullanıcılar, eğer bilgileri paylaşın başlıklı Monero hesabına daha çok kripto para gönderirlerse, bilgiler paylaşılacaktı.

İşin İçinde Türk Hackerler Olduğu İddia Ediliyor!

Trump’ın kampanya sayfasını yöneten Tim Murtaugh, saldırı girişimlerinin doğru olduğunu, saldırıyı kim ya da kimlerin düzenlediğini öğrenmek için kolluk kuvvetleri ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Ancak şu an için bilgisayar korsanlarının kim ya da kimler olduğu ile ilgili herhangi bir mevcut değil.

ABD Başkanı Trump, ilk kez bu tür bir olayla karşılaşmadı. Kısa bir süre önce de Hollandalı bir siber güvenlik uzmanı, Donald Trump’ın Twitter hesabını hacklemeyi başarmış, hatta Trump’ın Twitter şifresini paylaşmıştı. Ancak bunların bir nedeni var. Trump, seçim kampanyaları kapsamında bir açıklama yaparken kimsenin hacklenmeyeceğini, hacklenmek için 197 IQ’ya sahip birisine ihtiyaç duyulduğunu ve bu kişinin de şifrenin yüzde 15’ine ihtiyaç duyduğunu ifade etmişti. Görünüşe göre bu olay, bilgisayar korsanlarının iştahını kabartmışa benziyor.

Kaynak : https://www.engadget.com/trump-campaign-website-hacked-053501094.html

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli