Sıradaki içerik:

TurkZ Gruptan Terör Operasyonu!

e
sv

Trump’ın Twitter Hesabının Şifresi Bulundu !

239 okunma — 23 Ekim 2020 13:54
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Donald Trump’ın Twitter Hesabındaki Kullandığı Şifre Açıklandı !

Hollandalı siber güvenlik uzmanı Donald Trump’ın şifresini tahmin ederek buldu. Donald Trump’ın şifresinin çok basit olduğu açıklandı.

İşte Donald Trump’ın Twitter şifresi nedir?

GDI Vakfı’nda araştırmacı ve Hollanda siber güvenlik  uzmanı Hollandalı hacker Victor Gevers, Başkan’ın şifresini tahmin ederek Donald Trump’ın Twitter hesabına erişim sağladığını iddia ediyor. Twitter ise erişemediğini söylüyor.

Gevers, hesapta iki faktörlü kimlik doğrulama olmadığını ve bu da kendisine Başkan’ın profiline doğrudan erişim sağladığını söylüyor.

Hesaba erişim sağladıktan sonra Gevers, güvenlik açığı ile ilgili olarak gerekli yerlere e-posta gönderdiğini ve ardından şifrenin değiştirdiğini söyledi.

Donald Trump’ın Twitter Hesabının Şifresi “maga2020!” !

Gevers’ın doğru parolanın “maga2020!” Olduğunu tahmin etmesi fazla uzun sürmedi beşinci denemede şifreye ulaştı. Twitter’ın dört kez yanlış şifre girmesine ve ardından beşinci denemesinde sorunsuz bir şekilde oturum açmasına nasıl izin verdiği ise merak konusu.

Burada dikkat çeken bir diğer husus ise Başkan Trump’ın nispeten basit şifresidir. Donald Trump, Amerika Birleşik Devletleri başkanıdır ve dünya çapındaki takipçileri arasında iyi bir otoriteye sahiptir. İki faktörlü kimlik doğrulama içermeyen “maga2020” kadar basit bir şifre, bilgisayar korsanları tarafından ulaşabilecek basit bir şifre olduğu aşikardır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli