Sıradaki içerik:

Rocket League Sideswipe iOS ve Android’e Geliyor

e
sv

Türk Hacker Güney Kıbrıs’a Saldırıyor!

26 Mart 2021 11:44
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk Hacker Güney Kıbrıs’a Saldırıyor! Güney Kıbrıs’ta Yunanistan’ın Bağımsızlık Bayramı’nı kutlayan aşırı sağcı grup, “Türklere ölüm, Türk’e ölüm” sloganları attı. Sloganlarla da yetinmeyen grup, cami duvarına mavi sprey boya ile haç çizerek, ‘Bütün Türklere ölüm, 1821’ yazılmıştı. Buna karşı tepksini gösteren ve daha önce de Yunanistan İç İşleri Bakanlığı‘nı hackleyen Türk hacker RootAyyıldız, yaptığı operasyon sonucunda Güney Kıbrıs Milli Savunma Bakanlığının web sitesini www.mod.gov.cy ) hackledi ve veritabanı bilgilerini sızdırdı. Yapılan çirkef saldırıya tepkisini belirten RootAyyıldız kod adlı hacker yaptığı operasyona ilişkin şu açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamalar şu şekildeydi;

Her zaman dedik, yine diyoruz. Kıbrıs bizimdir, bizim kalacak. Yaptığınız bu hareket ne bize ne size bir şey kazandırmayacak ama her şeyin sonucunda göreceksiniz ki üzülen taraf hep siz olacaksınız. Sadece bu konuda değil, her konuda Türkün tokadını hissetmeye her zaman hazır olun!

Türk hacker tarafından hacklenen siteden toplumun korunması ve Türk bilgisayar korsanı RootAyyıldız tarafından alındığı iddia edilen kişilerin (silahlı kuvvetler yöneticileri ve görevlileri) şifreleri ve veritabanı bilgileri ele geçirildi.

“Kıbrıs için çok zor günler bekliyor, analiz edilecek ve sızdırılacak çok fazla veri var…” 

açıklamaları da göz önünde bulundu.

Ayrıca daha önce RootAyyıldız, Yunanistana yaptığı saldırılar ve Azerbaycan – Ermenistan sorununa tepki gösteren Kim Kardashian‘ı hacklemişti.

Türk Hacker Güney Kıbrıs’a Saldırıyor!

RootAyyıldız Kimdir?

2008 Yılında Hack ile tanışan RootAyyıldız Türk ve Müslüman biri olarak internet ortamlarında misyon ve vizyona bağlı kalarak dünyada Müslüman ve Türklere yapılan saldırıları kınamak için bir çok ülkenin önemli internet adreslerini hacklemiştir. Yaptığı siber saldırılar ile dünyadaki bir çok haber portalarında yer almıs ve yaptığı saldırılar sonucunda ülkeleri zora sokmuştur. Rootayyıldız, Türk hack dünyasında bir çok kişinin örnek aldığı isimlerden biridir. RootAyyıldız 2018 yılında çekirdek bir kadro oluşturup bünyesine yakın arkadaşlarını ekleyerek RootAyyıldız Türk Hacker Topluluğunu kurdu. RootAyyıldız’ın şuan yeni kurulan hacktivizm.org hack sitesinde olduğu biliniiyor. Aktif olarak saldırılarına devam edip, tepkisini bildiriyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli