Sıradaki içerik:

İPhone ve Android için Tuhaf Oyunlar

e
sv

Türk Hackerlar Fransa Cumhurbaşkanlığını Hackledi!

10 Nisan 2021 00:17
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk Hackerlar Fransa Cumhurbaşkanlığını Hackledi! Türk hackerlar, Fransa Cumhurbaşkanlığı sarayı web sitesi olan  Élysée Palace’ın bilgi sistemlerine ve veritabanına sızdı. Operasyon sonucu hassas veriler ele geçirip son olarakta Cumhurbaşkanlığı web sitesine bir mesaj bıraktı. Hacktivizm.org Türk hack grubu mensubu RootAyyıldız kod adlı hacker, SQL enjeksiyonu yoluyla sisteme sızdı, yönetici hesaplarının e-posta adresleri ve şifrelerini herkese açık şekilde paylaştı. Ayrıyetten de web sitesine bir mesaj bırakan hacker, alaycı bir dil içeren görsel bıraktı. İndirdiği veritabanı bilgilerinin bir kısmını paylaştığını belirtti. Paylaşılan bilgilere şu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Milliyetçi hacker RootAyyıldız, daha önce de Doğu Türkistanda Türklere yapılan zulümlere karşı tepki olarak Çin Covid-19 aşısı üzerinde popüler olan olan Sinovac aşı firmasını hacklemişti. Hacklediği siteye Doğu Türkistan ve Türk Bayrağı eklemişti.

Türk Hackerlar Fransa Cumhurbaşkanlığını Hackledi!

Libya Maliye Bakanlığı Hacklendi!

Başlatılan operasyona Libya Maliye Bakanlığı’nın web sitesini de hackleyerek devam eden Türk Hacker, Libya Maliye Bakanlığı’nın web sitesine Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis‘in alaycı bir dil içeren fotoğrafı bıraktı. Daha önce Yunanistan’a yaptığı saldırılar ile de ünlü olan Türk hacker, bu saldırı hakkında açıklama yapmadı. Fakat yapılan operasyonlar neticesinde Türk Hacker’in Doğu Türkistan zulmüne karşı eline geçen tüm bakanlık sistemlerine gireceğini ve bu sistemlerin önemli veritabanı bilgilerini her zaman paylaşacağını söylüyor. Bu durum Yunanistan ile Türkiye arasında daha büyük diplomatik problemler yaratabilir.

RootAyyıldız’ın Libya Maliye Bakanlığına eklediği görsel.

Ayrıca Türk hacker’in “boutique.elysee.fr/en” safyasına da sızmış olabileceği, kullanıcıların alış verişlerinde kullandığı kredi kartı bilgileri ve kullanıcı mail adreslerini tarafınca indirildiği iddia ediliyor. Kısa süre önce Güney Kıbrıs Uluslararası Havaalanlarını da hackleyen hackerlar, saldırılarına devam edecek gibi görünüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli