Sıradaki içerik:

Hackerlar Kişisel Bilgilerinizi Çalmak İçin Aşı Anketlerini Kullanıyor !

e
sv

Türk Hackerlar Kıbrıs Uluslararası Havaalanlarını hackledi!

03 Nisan 2021 03:21
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk Hackerlar Kıbrıs Uluslararası Havaalanlarını hackledi! Daha önce ABD Başkanı Biden ve aşı firması Sinovac’a düzenlediği operasyonlar ile adını sıkça duyduğumuz Türk hacker RootAyyıldız, esAirports, Larnaka ve Baf Uluslararası Havaalanlarının web sitesini hackledi. RootAyyıldız, havaalanı web sitesinde tespit ettiği SQL enjeksiyonu ile siteye saldırdı, şirketin sunucularına girdi ve çalışanların ve müşterilerin kişisel verilerinin bulunduğu veritabanlarını indirdi. Hacklenen veriler arasında konuşmalar, çalışan-müşterilerin e-postaları, şirketin aylık harcamalarını içeren beyanlar ve kişisel personel bilgileri (e-postalar, isimler , iletişim bilgileri, şifreler) Türk hacker açtığı Telegram kanalında yayınlandı. (@SouthernCyprusAirport)

Daha önce de Güney Kıbrıs Milli Savunma Bakanlığını hackleyen RootAyyıldız, verdiği paragrafta şu sözlerle dikkat çekmişti;

Her zaman dedik, yine diyoruz. Kıbrıs bizimdir, bizim kalacak. Yaptığınız bu hareket ne bize ne size bir şey kazandırmayacak ama her şeyin sonucunda göreceksiniz ki üzülen taraf hep siz olacaksınız. Sadece bu konuda değil, her konuda Türkün tokadını hissetmeye her zaman hazır olun!

“Kıbrıs için çok zor günler bekliyor, analiz edilecek ve sızdırılacak çok fazla veri var…” 

Yaptığı açıklamadan sonra da Kıbrıs Uluslararası Havaalanlarını hackledi. Siber Basın’a verdiği açıklama ile de daha da saldırılarına devam edecek gibi görünüyor.

Türk Hackerlar Kıbrıs Uluslararası Havaalanlarını hackledi!

“RootAyyıldız: Ayşe Tatile Çıksın”

Operasyonu Ayşe Tatile Çıksın adı altında gerçekleştiren hacker, paylaştığı görüntülerden de belli olduğu gibi, SQL Server 2008 R2 Standard Edition ile bir sunucuya SQL Shell erişimi kazanmış. Bu sayede veritabanında ham sorguları arama ve aynı zamanda istediği zaman verileri ayıklama becerisine sahip olmuş. Alaycı tavır ile Kıbrıs’a saldıran RootAyyıldız, Güney Kıbrısı şuan için kendine hedef belirlemiş durumda ve durmadan saldırmaya devam ediyor! Bunun en büyük sebeplerinden biri Güney Kıbrıs’ta Yunanistan’ın Bağımsızlık Bayramı’nı kutlayan aşırı sağcı grup, “Türklere ölüm, Türk’e ölüm” sloganları atmıştı. Sloganlarla da yetinmeyen grup, cami duvarına mavi sprey boya ile haç çizerek, ‘Bütün Türklere ölüm, 1821’ yazmıştı. Bu olaya da tepkisini gösteren RootAyyıldız, saldırılarına emin adımlarla devam ediyor.

RootAyyıldız Kimdir?

2008 Yılında Hack ile tanışan RootAyyıldız Türk ve Müslüman biri olarak internet ortamlarında misyon ve vizyona bağlı kalarak dünyada Müslüman ve Türklere yapılan saldırıları kınamak için bir çok ülkenin önemli internet adreslerini hacklemiştir. Yaptığı siber saldırılar ile dünyadaki bir çok haber portalarında yer almıs ve yaptığı saldırılar sonucunda ülkeleri zora sokmuştur. Rootayyıldız, Türk hack dünyasında bir çok kişinin örnek aldığı isimlerden biridir. RootAyyıldız 2018 yılında çekirdek bir kadro oluşturup bünyesine yakın arkadaşlarını ekleyerek RootAyyıldız Türk Hacker Topluluğunu kurdu. RootAyyıldız’ın şuan yeni kurulan hacktivizm.org hack sitesinde olduğu biliniiyor. Aktif olarak saldırılarına devam edip, tepkisini bildiriyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli