Sıradaki içerik:

Codecov siber saldırı nedeniyle yüzlerce ağının hacklendiğini bildirildi!

e
sv

Türk Hackerlar Pakistan Başbakanlığını ve NASA Çalışanlarını Hackledi!

25 Nisan 2021 19:45
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk Hackerlar Pakistan Başbakanlığını ve NASA Çalışanlarını Hackledi! Türk hackerlar, geçtiğimiz saatlerde Pakistan’ın Başbakanlığı resmi web sitesini hackledi ve NASA çalışanlarına ait e-mail posta, telefon ve numara bilgilerini ele geçirdi. Pakistan Başbakanlığı web sitesi olan insaf.pk Türk hack grubu olan Hacktivizm.ORG üyelerinden RootAyyıldız kod adlı hacker tarafından hacklendi! Hacklenen siteye Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Pakistan Başbakanı Imran Khan’ın beraber çekilmiş fotoğrafı koyuldu. Hacklenen sitede hiçbir veri kaybının yaşanmadığını da belirten hackerlar, yaptıkları icraati Gövde Gösterisi adı altında hack forum sitelerine paylaştılar.

Forum konusunun linkine bu bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Daha önce de aynı Hacktivizm.ORG hack grubuna mensub olan RootAyyıldız tarafından ABD Başkanı Joe Biden’ın resmi web sitesini ve Çin merkezli Covid19 aşısı üreticisi olan Sinovac’ın resmi web sitesini hacklediklerini hatırlatmama izin verin. Bu saldırılar medyada ve diplomatik ilişkilerde çokça yer almış ve söz konusu olmuştu.

Türk Hackerlar Pakistan Başbakanlığını ve NASA Çalışanlarını Hackledi!

NASA Çalışanlarına ait e-post & mail ve telefon bilgileri ele geçirildi!

Nasa çalışanlarına ait e-posta, mail, telefon ve isim bilgilerini hackleyen hackerlar, yaptıkları operasyonu Hacktivizm hack sitesinde paylaştı. Operasyonu saldırı grubu adına Nefret Noyan kod adlı hacker tarafından gerçekleştirildi. Ele geçirilen bilgiler forum sayfasında açık olarak paylaştı. Forum linkine şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Yasal zorunluluk nedeniyle görseli bulanıklaştırmak zorundayız.

Paylaşılan bilgilerin yer aldığı sayfa.

Kanada Telefon Data Bilgileri & Rus bankalarının bilgileri ve 1.7 K Yunanistan lokasyonu bilgiler ele geçirildi!

Yapılan operasyon bunlar ile sınrılı kalmayıp, Kanada Telefon Data Bilgileri & Rus bankalarının bilgileri ve 1.7 K Yunanistan lokasyonu bilgileri de ele geçirildi. Operasyonlar yine aynı gruba mensub olan Nefret Noyan kod adlı hacker ve emyounoone kod adlı hacker tarafından gerçekleştirildi. Ele geçirilen bilgiler forum sitesinde paylaşıldı.

Türk Hackerlar Pakistan Başbakanlığını ve NASA Çalışanlarını Hackledi!

Hacktivizm.ORG Kimdir?

Hacktivizm, FataLworm, (luxury) Kripton ve KocaReis önderliğinde kurulan grup, internet ortamında Türk hackerleri ve hacker adaylarını bir arada toplamaya yönelik çalışmalar yapıyor. Bu grup daha önce de powerhack ismiyle birçok pop sanatçılarının ve ünlü isimlerin web sitelerini hacklemişti.

İçerisinde barınan hackerlar kendi hackledikleri siteleri paylaşmakta özgürdürler ve hackledikleri sitelerden sorumludurlar. Hacktivizm.org sitesinde bulunan hackerlar “TÜRK” hack sitelerine herhangi bir zarar vermezler verilmesi durumunda forumdan uzaklaştırılırlar. Amaçları sadece bilgi alışverişi yapmak ve Türkiye’nin en iyi hack forumlarından biri olmaktır. Bu arada hacktivizm bünyesindeki hackerlar ülkemize yapılan herhangi bir hacking saldırılarını karşılıksız bırakmayarak milliyetçi duygularıyla gereken cevabı vermek olduğunu belirtiyorlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli