e
sv

Türk Sitelerine NetLordz Saldırısı!

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk Sitelerine NetLordz Saldırısı! 2020 yılında kurulmuş ve kısa sürede kendilerinden bahsettiren Hacker grubu NetLordz dün gece yaptığı operasyon ile Türkiye merkezli web sitelerini hackledi. Saldırıyı grubun kurucu isimlerinden Poor nickli hackerin yapıtğı belirtiliyor.

Hacklenen siteler arasında daha önce de uyardıkları kanuni motosikleti, ChiccoTürkiye web sitesini, Startteknoloji, AkbulbulMetal, SebenBilgisayar, PetraCoffe, KendiniDinle ve Hts Mühendislik web sitelerini hackledi.

İlgili Haber: Kanuni Motosiklet ve UBF hacklendi!

Türk Sitelerine NetLordz Saldırısı!

Hacklenen Türk siteleri arasında daha önce de hacklenen KanuniMotosiklet yer almakta. Onun dışında gözümüze teknoloji ve bilgisayar siteleri çarpıyor.

Hacklenen Siteler:

Netlordz, ayrıca Kanuni Motosikleti daha önce uyardığını, açıklarını kapattıklarını ve yeniden selam verdiklerini belirtiyor.

NetLordz Kimdir?

NetLordz hack grubu 2020 yılında Lanstern ve Poor kod adlı hacker tarafından kuruldu. Henüz yeni yeni icraatlerine hız kesmeden adım atan NetLordz hack grubu ihtişamlı forum görünümü ile Türk Hack Grupları arasına adını yazdırmaya niyetli gibi görünüyor. Bu grup diğer hack gruplarından öte daha çok Türk web sitelerini hackleyip uyarıyor.

Yeni yeni açılmış olmasına rağmen icrattlerine hız kesmeden devam ediyorlar.

KanuniMotosiklet ve Bilişim Sektörü?

KanuniMotosiklet, kendisini 29 Mart 2017 tarihinde unvan değişikliğine giden Sentim, Kuralkan Bilişim Otomotiv San. ve Dış Tic. A.Ş. olarak daha da güçlenen yapısı ile gelecekte de Türkiye’nin Bilişim Gücü olmayı hedeflemektedir. Bilişim ve otomotiv (Motosiklet) sektörünün öncü kuruluşlarından birisidir.

Son on yılı Microsoft işi de dâhil olmak üzere, yirmi sekiz yıldır Bilişim sektöründe hizmet veren Sentim, Microsoft’un Gold Certified Partner’ı olarak Türkiye’deki Kurumsal anlaşma yapabilen birkaç LSP iş ortaklarından biridir. Göstermiş olduğu bu istikrarlı büyüme ve sürdürülebilir başarı ile yakaladığı ciro ve kurumsal anlaşma sayısı açısından da Microsoft’un en büyük ve en önemli iş ortaklarından biridir. Şeklinde açıklanıyor.

Böylesine idealleri olan bir kuruluşun güvenliği neden daha az önemsediği tartışma konusudur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli