e
sv

Ünlü Ağ ve Bağlantı Firması Belden Hacklendi!

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ünlü Ağ ve Bağlantı Firması Belden Hacklendi!

Ünlü Ağ ve Bağlantı Firması Belden Hacklendi! Ağ, ses ve video kabloları, ağ rafları ve dolapları ve çeşitli kablo adaptörleri üreten büyük bir ABD ağ ekipmanı üreticisi olan Belden, saldırganların hedefi oldu. Saldırı sonucu şirketin veri dosyalarını hackledi.

Belden, bilgisayar korsanlarının sınırlı sayıda dosya sunucusuna eriştiğini söylüyor. Saldırı, şirketin bilişim teknolojileri uzmanları saldırıya uğramış sunucularda olağandışı bir etkinlik fark ettiğinde bulundu. Bir takip soruşturması, saldırganların bazı mevcut ve eski çalışanlar hakkındaki bilgileri ve bazı Belden iş ortakları hakkındaki verileri kopyaladığını ortaya koydu.

Şirket şu anda olay sırasında verileri etkilenebilecek müşterileri ve çalışanları bilgilendiriyor.

Belden, saldırının üretim tesislerinin çalışmasını, kalite kontrol operasyonlarını veya normal modda çalışan ürünlerin sevkiyatını etkilemediğini vurguluyor.

İlginç bir şekilde, IB şirketi KELA’YA göre, bir dizi Belden hesabı için kimlik bilgileri bu yılın Nisan ayından bu yana karaborsada mevcuttu. Ancak, bu saldırıyı düzenlemek için kullanılıp kullanılmadığı henüz belli değildi.

Belden Nedir?

Belden Incorporated , Joseph Belden tarafından 1902 yılında Amerikan kurulmuş ağ, bağlantı ve kablo ürünleri üreticisidir. Şirket, zorlu uygulamalar için sinyal iletim ürünleri tasarlar, üretir ve pazarlar. Bu ürünler endüstriyel otomasyon, işletme, güvenlik, ulaşım, altyapı ve konut pazarlarına hizmet eder. Belden, esas olarak endüstriyel, kurumsal ve yayın pazarlarında kullanılan yüksek hızlı elektronik kabloların ABD merkezli en büyük üreticilerinden biridir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli