e
sv

WeLeakİnfo web sitesinin 21 müşteri ve yetkilisi tutuklandı

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WeLeakİnfo web sitesinin 21 müşteri ve yetkilisi tutuklandı. Bu yılın başlarında, FBI’ın ortak operasyonu ve Kuzey İrlanda, Hollanda, Almanya ve İngiltere’den kolluk kuvvetleri, sitenin alanının ele geçirilmesine yol açtı. WeLeakInfo.com üç yıldan fazla bir süredir, bu hizmetin 10.000 farklı sızıntıdan toplanan 12.5 milyardan fazla hesaba veri erişimi sattı. Aslında, bir ücret karşılığında site, insanların şifrelerine düz metin erişimi sağladı. Bununla birlikte, erişimin kendisi günde sadece 2 dolara mal oldu. (haftada 7 dolar veya ayda 24 dolar).

Karaborsada kaynakları biliniyordu ve popülerdi. Böylece, hackerlar Weleakinfo’ya erişim satın aldılar. Daha sonra sisteminde bir isim, e-posta adresi veya hacklemek istedikleri kullanıcının adını aradılar. Bu tür isteklere yanıt olarak site, mevcutsa şifreler de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan daha önce sızan tüm kullanıcı ile ilgili verileri aktardı. Saldırganlar, çeşitli kullanıcı profillerinde (mağdurun farklı sitelerde aynı şifreleri tekrar kullanmasını umarak) oturum açmaya çalışırken bu tür şifreleri kullandılar.

WeLeakİnfo web sitesinin 21 müşteri ve yetkilisi tutuklandı. Hollanda ve Kuzey İrlanda’da bir alanın ele geçirilmesinin ardından, siteyi yöneten iki adam tutuklandı. Şimdi, kolluk kuvvetleri Weleakinfo’nun eski müşterilerini ele aldı. İngiltere ulusal suç ajansı (NCA) yetkilileri, bilgisayar kötüye kullanımı ve dolandırıcılık yasasını ihlal ettiği şüphesiyle 21 şüpheliyi (18-38 yaş arası erkekler) tutukladıklarını bildirdi.

Aramalar sırasında şüpheliler ele geçirildi. Polis, tutukluların bir kısmının sadece Weleakinfo’nun müşterileri olmadığını, aynı zamanda karaborsada Uzaktan Erişim Truva atları (RAT) ve şifreleyiciler de dahil olmak üzere siber suçlar için diğer araçları satın aldığını söylüyor. Üç şüpheli de cihazlarında çocuk pornosu saklamış ya da dağıtımına karışmış.

İlgili Haber: Aslan Neferler Timden Avrupa Operasyonu!

İlgili Makale: Çocuğumun Telefonunu Nasıl İzlerim Derseniz İşte O Uygulamalar

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli