Sıradaki içerik:

Epic Store Şubat 2021 İndirimi Başladı

e
sv

Yandex Mail veri sızıntsı olduğunu bildirdi!

104 okunma — 13 Şubat 2021 00:49
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yandex Mail veri sızıntsı olduğunu bildirdi! Yandex, düzenli bir kontrol sırasında güvenlik servisinin dahili bir veri sızıntısı ortaya çıkardığını bildirdi.

Dahili bir soruşturma sırasında, bir çalışanın kullanıcıların posta kutularına yetkisiz erişim sağladığı öğrenildi. Saldırının sonucunda 4887 posta kutusu hacklendi.

Ayrıca Yandex’in geçtiğimiz aylarda güvenlik açıklarını düzeltmeye yönelik adım attığını biliyoruz.

Yandex’in soruşturmasının sonucu şirket çalışanlarından birinin kullanıcıların posta kutularına yetkisiz erişim sağladığını ortaya çıkardı.

Şu anda güvenliği ihlal edilmiş posta kutularına yetkisiz erişim tamamen engellendi. Hacklenen tüm kullanıcılara şifrelerini değiştirmeleri için Yandex tarafından bildirim yolu ile uyarıldı. Ayrıca Yandex, kolluk kuvvetlerine de ek olarak başvurdu.

Yandex Mail veri sızıntsı olduğunu bildirdi!

“Olanlar için çok üzgünüz”

Olaylara ilişikin Yandex’in açıklaması şu şekildedir;

“Ortaya çıkan olay üzerine iç soruşturma yapılır ve bu erişim düzeyine sahip yönetici haklarına sahip çalışanların iş süreçleri gözden geçirilir. Bu, insan faktörünün kullanıcı verilerinin güvenliği üzerindeki etkisini en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Olanlar için çok üzgünüz ve bu olaydan dolayı acı çeken kullanıcılardan özür dileriz.”

Siz bu olayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yandex, olaylara ilişkin soruşturmalarına devam ettiğini resmi web sitesinden haber olarak duyurdu. Bu olaydan etiklenen kullanıcıların hesaplarının güvende olduğunu da belirttiler. Gelişen haberleri en güncel şekilde aktaracağız. Bizleri web sitemizden ve sayfanın üstünde bulunan Google Haberler sayfamızdan abone olarak daha yakından takip edebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli