e
sv

İnternetin Görünmez Yüzü: Ayyıldız Tim

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

“Bundan Ötesi Ya İstiklal Ya Ölüm” sloganıyla bilinen Ayyıldız Tim, 2002 yılında Yeni Zelanda’da Cedkan Bir Yafes tarafından kurulduğu düşünülen ve Türkiye’de faaliyette olan, kendisini vatanperver ve milliyetçi olarak tanımlayan hacker grubudur. Kendi içinde çeşitli grupları vardır ve bu grupların askerî rütbe sistemi vardır.

Ayyıldız Tim İndexi

Ayyıldız Tim Kimdir?

Kendilerini “Türkiye’yi gelecek sanal tehditlerden korumak ve cevap vermek için toplanmış sanal dünyanın askerleri” diye tanıtmaktadırlar. Bu grup daha çok özellikle hack grupları olan RedHack ve Anonymous’e karşı Türk’ün gücünü göstermeleri ile bilinmektedir. Ayrıca bu grup Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı’nın internet ve Rusya Millî Savunma Bakanlığı sitesini hacklemişti. Onun yanısıra Türkiye Cumhuriyetine sağladıkları büyük yararları vardır. FETÖ Terör örgütü ve PKK terör örgütlerine karşı verdikleri savaş, taktire şayandır. Bunlar sadece önemli olarak görülen icraatleridir. İsrail, Çin, Amerika, Hollanda, Rusya gibi büyük devletlerin internet sitelerini Türk Bayrağı ve Ezan Motifleri ile süslemekteler. Diğer hackledikleri siteleri forum sayfalarında paylaşmaktalar.

Bu gurup sadece hack olarak gündemde değil, edebiyat olarakta varlığını sürdürmektedir. Grup hakkında yazılmış “Kim bu Ayyıldız Tim?” isminde bir kitap mevcuttur. Ayrıca hayran kitlelerine ürünler de satmaktadırlar.

Kendilerine ayyildiz.org sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayyıldız Timi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli