Sıradaki içerik:

Beyaz Şapkalı Hacker Nedir? Nasıl Olunur?

e
sv

İnternetin Görünmez Yüzü: Cheeky’s Hacking Group

04 Şubat 2021 15:26
avatar

Tolgay Uluhan

 • e 6

  Mutlu

 • e 3

  Eğlenmiş

 • e 4

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternetin Görünmez Yüzü: Cheeky’s Hacking Group Kimdir? Cheeky’s Hacking Group 2015 senesinde Hindistan’ın Noida şehrinde “Blux” kod adlı hacker tarafından kuruldu. Kurulmuş olan bu hacker grubu çeşitli zafiyetler sonrası 2016 senesinde kapatıldı.

Kapatılan bu grup UndispuTed kod adlı hacker tarafından yeniden Türkiye’de topluluğa açıldı. Kendilerini “Adaletin Aslanları” olarak gören bu hackerler. Amaçları sanal dünyada Türk Milletine ve Devletine karşı gelen her kişi ve kuruma adaleti sağlatmak.

İlgili Haber: Yüzlerce Teröristin Twitter Hesabı Hacklendi

İnternetin Görünmez Yüzü: Cheeky’s Hacking Group

Cheeky’s Hacking Group Sistemi Nasıl?

Dilerseniz grubun basın sözcüsünün yaptığı açıklamaları paylaşalım.

CHG (Cheeky’s Hacking Group) sistemi modern rütbe sistemiyle ilerliyor.  “3.Hat” Topluluğa açık bi sistem, 3.Hat en düşük rütbeli ve bu rütbeye sahip kişiler öğrenci diye geçiyor. Hemen sonrasında “2.Hat” geliyor. 2.Hat Cheeky’s Hacking Group’un adminlerini barındırıyor. Ekibin eli ve ayakları diye tabir ediliyor. Son olarak “1.HAT” geliyor. 1.Hat girmek hiç kolay değil, Tüm CHG yönetiyorlar, kısaca beyin takımı denilebilir.

Terörle Mücadele Ekibi

Cheeky’s Hacking Group’un özel birimi, içine girmek hiç kolay değil. Psikolojik sınavlar ve zorlu eğitimler, anlayacağınız sanalın bordo bereli eğitimi veriliyor. T.E.M üyelerin bilgileri özel ve gizli kalıyor. Sadece yaptıkları faaliyetlerden biliniyorlar. Asıl amaçları devletin ve milletin bekası için mücadele veriyorlar. Ne teröre ne de dolandırıcılara geçit vermiyorlar.

mXBozkurt Kimdir?

mXBozkurt; Cheeky’s Hacking Group’da Yazılım uzmanı ve savunma eğitmenidir. mXBozkurt, Cheeky’s Hacking Group’un Kuruluşundan bugüne kadar CHG yönetimde en başta gelen isimlerden birisidir. Kendisi uzman bir yazılımcı ve hacktvistlikle uğraşıyor. Yaklaşık 15 yıldır bu işlerde amatörlükten profesyonelliğe yükselmiş birisi.

mXBozkurt ile yaptığımız raportajda Cheeky’s Hacking Group tarihini ve T.E.M hakkında konuştuk.

İsmini yeni duyduğumuz ama yaptıkları faaliyetlerle örnek olmayı başaran bu grup, inşallah daha iyi yerlerde duyarız isimlerinizi ve faaliyetlerinizi. bir daha ki röportajımızda görüşmek üzere.  

CHG Basın Sözcüsü Tolgay Uluhan

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli