e
sv

İnternetin Görünmez Yüzü: Cyber-Warrior!

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cyber Warrior, 2000 yılında CwDoktoray tarafından kurulmuştur. Bu grup kendini İslamcı ve Devletçi olarak tanımlayıp, kendilerini “Bilişim teknolojilerinin yeraltı dünyası” sloganıyla Türk Milletine ve devletine yapılan saldırılara karşı siber güvenlik ve hack platformu olarak belirtiyorlar. Cyber-Warriorda kendi bünyesinde gruplar barındırıyor. Bunlardan en bildiğimiz isim Akıncılar. Ayrıyetten bu grubu diğer hack gruplarından ayıran olay Türk Hack tarihinin hâlâ aktif olan en eski hack grubu olmasıdır. Daha önce isimlerini saydığımız çoğu grup yöneticisi CyberWarrior ekibinde görev yapmış/yapmamış kişilerdir.

Cyber-Warrior Nasıl Kuruldu?

Akhmenrah ile yapılan bir röportajda kendisi cyber-warriorun kuruluşu ve başarıları hakkında kısa bir cevap veriyor:

Akhmenrah’ın hacker’lık serüveni 2000 yılında başlamış:

“6 arkadaşımla birlikte illegalport.com diye bir site kurduk. Amacımız Türkiye’nin siber savunma sistemlerini güçlendirmekti. Birkaç ay sonra www.cyber-warrior.org sitesini yani bilişim teknolojilerinin yeraltı dünyasını kurduk. Sitenin yönetici sayısı 40’a ulaşmıştı. Hiyerarşik bir düzen içinde çalışmamız gerekiyordu. Yönetici kadronun görev tanımlarını yaptık ve bazı kurullar kurduk. Strateji Kurulu, hack’lenecek sitelerle ilgili gerekli stratejiyi belirliyordu.

Ardından konu fetva kuruluna geliyordu. 4 kişiden oluşan Fetva Kurulu söz konusu siteyi hack’lemenin haklı olup olmadığına karar veriyordu. Eğer fetva çıkmazsa herhangi bir işlem yapmıyorduk. Fetvadan onay aldıktan sonra devreye istihbarat grubumuz giriyordu. Bu kurul, bize yönelik olabilecek ya da bizim yapacağımız saldırılarla ilgili bilgi topluyordu. Lojistik Kurulu ise yapacağımız işlemler için bize iç ve dış destek sağlıyordu. Son olarak devreye Akıncı Grubu giriyor ve siber saldırıyı düzenliyordu.”

Cyber Warrior’un İcraatleri Neler?

Akhmenrah’ın açıklamalarına göre 2003 yılında Kuzey Irak’ta meydana gelen ‘Çuval Olayı’nın kendileri için de bir milat olduğunu söyledi: “Cyber-warrior olarak adlarını ilk bu olaydan sonra duyurdu.

Bu grup daha önce 4 Temmuz 2003te 11 Askerimizin başına çuval geçirilmesi olayını protesto için bir anda 1500 Amerikan Sitesini hacklemişti. (Saldırı görüntüsü) Bu saldır, tüm dünyada yankı buldu. Ve daha önce Anonymous Hacker grubunun .tr uzantılı siteler ve devlet sitelerine saldırıları sonucu web sitelerini hacklemiş, ve indexte:

“Biz TÜRKİYE’yiz, Biz AKINCILAR’ız.. bu logo sizlere daha çok yakıştı, Dünya’ya kafa tutmak sizin neyinize ? Kendinizi OSMANLI’mı sandınız ? Size daha önce de Dünyaya kafa tutamayacağınızı öğrettiğimiz gibi, şimdi de Sosyal olamayacağınızı öğrettik… Hadi şimdi herkes köpek klübesine dönsün..” şeklinde bir söz bırakılmıştı. Bu söz grubun genel misyonunu taşır nitelikte.

Bu büyük grubun yaptıkları icraatler saymakla bitmez. Bunları genel bir cümleyle anlatacak olursak, birçok devletin resmi sitelerine ve merkez bankalarına saldırdı, Türkiye Devleti’nin aleyhine yapılan saldırıları kınadı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Avatar
 • Sıradan7 ay önce
 • yazida bazı yanlışlar var cw kurucusu CWDoktoray’dır