Sıradaki içerik:

İPhone 11’de Ekran Nasıl Kaydedilir ?

e
sv

İnternetin Görünmez Yüzü: Hacktivizm

04 Şubat 2021 15:48
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternetin Görünmez Yüzü: Hacktivizm! Daha önce de powerhack hack grubu ile oluşan ekip ve devamı bu sefer hacktivizm.org hack forum sitesinde buluştu. FataLworm, (luxury) Kripton ve KocaReis önderliğinde kurulan grup, internet ortamında Türk hackerleri ve hacker adaylarını bir arada toplamaya yönelik çalışmalar yapıyor. Bu grup daha önce de powerhack ismiyle birçok pop sanatçılarının ve ünlü isimlerin web sitelerini hacklemişti.

Hacktivizm Nedir?

Hacktivism, internet korsanı veya korsan gruplarının, sosyal ve politik mesajları iletme kaygısıyla, internet siteleri veya bilgisayar ağlarını hedef alan saldırılar gerçekleştirmesidir. Hacktivismde hackerlar; özel bilgilere zarar vermek, bilgileri çalmak veya kullanılmaz hale getirerek mesajlarını iletme amacıyla tehlikeli saldırılar düzenlerler. Saldırıların arkasındaki amaç bazen politik bazen de sosyal nedenlere dayanır. Hacktivism eylemleri sergileyen internet korsanlarına ise hacktivist denir.

İnternetin Görünmez Yüzü: Hacktivizm

Hacktivizm.Org Neyi Amaçlıyor ?

Hacktivizm, yine powerhack sitesinde olduğu gibi amacı sanal dünyada hackerları bir arada toplamak ve bilgi alışverişi yapmaktır. Hacktivizm.org yasa dışı hiçbir hareket ve eylemlerde bulunmaz. İçerisinde barınan hackerlar kendi hackledikleri siteleri paylaşmakta özgürdürler ve hackledikleri sitelerden sorumludurlar. Hacktivizm.org sitesinde bulunan hackerlar “TÜRK” hack sitelerine herhangi bir zarar vermezler verilmesi durumunda forumdan uzaklaştırılırlar. Amaçları sadece bilgi alışverişi yapmak ve Türkiye’nin en iyi hack forumlarından biri olmaktır. Bu arada hacktivizm bünyesindeki hackerlar ülkemize yapılan herhangi bir hacking saldırılarını karşılıksız bırakmayarak milliyetçi duygularıyla gereken cevabı vermek olduğunu belirtiyorlar.

Hacktivizm Faaliyetleri Nelerdir?

Hacktivizm.Com Neden Kapatıldı?

Sitenin yöneticileri şu açıklamalarda bulundu:

Bildiğiniz üzere cuma günü hacktivizm.com alan adı “Go Dady” firması tarafından kapatılmış olup son dönemde RootAyyıldız tarafından hacklenen sinovac aşı firması tarafından ICANN’a yapılan şikayette alan adımız kullanılamaz hale geldi. Her ne kadarda kurallarda da belittiğimiz gibi yapılan her şey kullanıcılara ait desekte “Go Dady” firması sitemize kontrol amaçlı geldiğinde sitemizde abuse mailleri bulunduğu halde sanırım ingilizce yazmadığı için dikkate almamış olup sitemizi ICANN’a yönlendirip domainin süresi bitene kadar domainimiz orada esir ettiklerini belirttiler. Şuan yolumuza hacktivizm.org domaini ile devam ediyoruz.

İlgili Haber: Sinovac.com’un Web Site Girişleri Türkiyeye Engellendi!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli