Sıradaki içerik:

E-Ticaret Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

e
sv

İnternetin Görünmez Yüzü: Private Hackers

24 Temmuz 2020 01:45
avatar

Omer

 • e 8

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Herkesi yeni bir yazıdan daha selamlıyorum sevgili siber basın okurları. Bugün konu edineceğimiz hacker grubu yine Türk Hack tarihinde ses getirmiş gruplardan İnternetin Görünmez Yüzü: Private Hackers hack grubunu ele alacağız!

PrivateHackers Kimdir?

PrivateHackers, st0rm kod adlı hacker tarafından kurulan, Elit Hackerlar Grubu sloganıyla tanınan kendilerini Devletçi ve Vatansever bir grup olarak tanıtan Türk hack tarihinin görüp görebilceği en büyük hack gruplarından biridir. Özellikle CHP Pamukkale resmi sitesini hackledikten sonra ekledikleri mesaj grubun görüşünü belirtmektedir. (görsel 1.0) SpyHackerz ve İmhaTiminde bulunan yönetici/kullanıcılar tarafından açılan bu grup beraberinde birçok ilke adım atmıştır. Birçok haber sitesinin gündemini kapyalan PrivateHackers, kısa zamanda büyük operasyonlar yapmıştır.

Hatta bu grup yaklaşık 2017 yılında ses getiren büyük operasyonların sonucu alan adı sağlayıcısı tarafından bloke yemiştir.

görsel 1.0

Türk Hack Tarihi’nin İlklerinden: TheWayEnd!

Grup kısa sürede büyük ses getirmesi ile mehşur. Vaktiyle sitede yöneticilik yapan TheWayEnd kodadlı hacker ile Türk hack tarihinde bir ilke adım atılmıştı. Bir dakikada 440 web sitesini hackleyebilen TheWayEnd kod adlı hackerin dünyaca ünlü zone sitesinde bugüne kadar toplamda 104k mirror kaydı (hack kayıdı) bulunmakta ve dönemine göre dünyada en çok mirror kaydı bulunan 9. hacker olarak listede yerini korumaktaydı. Bu işi zirvede bırakcağını ve hack dünyasıyla kapılarını kapatacağını bu olay ile duyurmuştu. Ayrıca privatehackers, güçlü saldırı ekibi ile tek operasyon ile binlerce devlet ve ticaret sitelerini çökertmesiyle tanındı.

Grubun Önemli Operasyonları!

Grubun en önemli icraatleri ise Hollandaya karşı başlattıkları siber savaş olmuştur. Kurulduktan kısa süre sonra Hollanda tarafından gelen tehditlere karşı PrivateHackers, bir gecede binlerce (sayı 4.500 civarı olarak bilinmekte) Hollanda konumlu siteyi hacklemiş, devlet sitelerine imzasını bırakıp tüm bilgilerini çekmişlerdi. Bu operasyon ile Hollanda için yoğun bir siber süreç başlamıştı diyebiliriz. Birçok haber portalına da konu olan bu operasyon, PrivateHackers’in en duyulan operasyonlarından biridir.

Bir diğeri ise terör örgütü fetö’ye karşı başlattığı operasyondur. PrivateHackers, terör örgütü lideri’nin Facebook sayfasını hacklemiş ve kapatmıştır. Açıklamalarda ise ‘’Fet***** Gü***’in resmi Facebook hesabı Private Hackers grubu tarafından kapatılmıştır. Yapılan her ihanete karşı elbette cevabımız olacaktır. Gü***’e ve FETÖ üyelerine karşı siber dünyada operasyonlarımız devam edecektir’’ şeklinde not bırakmışlardır.

Bu grubun akla gelmeyecek kadar çok saldırısı bulunmakta. Getçiğimiz gruplarda yapılan çoğu hack işlemi mutlaka private hackers isimli grup tarafından gerçekleştirildi desek yeridir.

Bunlardan bazıları şunlardır:

Başarılı grup, yaklaşık bir senenin ardından forum içi yaşanan crack (yönetici hesabının saldırgan tarafından ele geçirilmesi) sebebi ve devamında domainin sürekli banlanması, yöneticilerin de isteği ile hack alemine veda etti. Kendilerini bu zamana kadar yaptıkları icraatleri için tebrik ediyoruz. Bir sonraki konuda görüşmek üzere sevgiyle kalın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Avatar
 • st0rm4 hafta önce
 • Bu güzel haberi görmek yeni nasip oldu.Bizleri böyle güzel şekilde haber yapıp onurlandırdığınız için çok teşekkür ederim.Geçmişten herhangi bir iz görmek bile bizleri mutlu ediyor (bu arada hiç hacklenmedik).

Avatar
 • Katib9 ay önce
 • O bıraktığında 108k falandı, o da bazı nedenlerden dolayı bıraktı. Normalde de birkaç defa bıraktı ama tekrar geri dönüyordu 🙂 privatehackers kapandıktan sonra tam olarak bıraktı zaten. Benim de şimdilik bir hedefim var TWE için bakalım 🙂 iyi günler

Avatar
 • Katib9 ay önce
 • TWE, 104K’da değil şu an devam ettirdiğim için  115,027 gibi bir sayıya ulaştı 🙂Site de hem ikide bir domain’in banlanması hem de yöneticilerin bu işi bırakmasından dolayı kapatıldı.

  Omer
  • Omer9 ay önce
  • Geri dönüşünüz için teşekkürler, miktarı kendisinin hacki bıraktığı zamalardan ele aldık. Sitenin kapanma nedenini de yazıda tekrardan güncelledim.