e
sv

İnternetin Görünmez Yüzü: Turk Guvenligi

avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

“Gel Babana” sloganıyla bilinen Türk Güvenliği, 2009’da kurulmuş web ve network yazılımları üzerine yoğunlaşmış bir hacking grubu. Üyeleri Türk olup, toplam sayılarının 5-10 civarı olduğu bilinmektedir. Siyasi görüş açısından herhangi bir kesimi temsil etmese de, yaptığı eylemler açısından devletçi ve islamcı bir politika izlediği düşünülmektedir.

Türk Güvenliği Hacker Grubu Kimdir ?

Turkguvenligi grubu; alanında global olarak tanınan, yüksek profilli pek çok şirketin web sitesini hacklediği gibi; aynı zamanda Interpol, Nasa, Nato, Pentagon, FBI Jobs Google gibi kurumları ve bu kurumlara bağlı siteleri hacklemiştir. Yapı itibarıyla ise eylemlerinde siyasi mesajlar barındırmış veya bilgi güvenliği çevresi ile alaycı bir tavır sergilemiştir.

Pek çok kez bilişim dünyasında gündem olmuş grubun aktif bir web sayfası bulunmamakta. Zone-H (Internet Hack kayıtları arşivini saklayan bir site) defacement mirror kayıtlarını tutan bir siteden kayıt alıyorlar.

Sadece yabancı sistemlere değil, Türkiye Cumhuriyetine yaptıkları en büyük desteklerden biri de Terörist yapılanmaların oluşturduğu partinin web sayfasını hacklemeleri oldu. Bu grup aynı zamanda şuan gündemde olan hack gruplarından Ayyıldız Tim web sayfasına da alaycı bir şekilde imzalarını bırakmıştı.

Başarılı hacker grubu, sanalın görünen yüzünden çekildiklerini twitter adresinden şu şekilde açıklamıştı:

Bu tweetten sonra herhangi bir gövde gösterisi yapıldığı görülmedi. Fakat icraatlerinin devam ettiği, isimlerini deşifre etmek istemedikleri anlaşılıyor.

Gövde gösterilerine son veren başarılı grubun twitter adresi kullanılmaya devam ediliyor. Kendilerinin yaptığı icraatlere bu sayfada inceleyebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli