Sıradaki içerik:

The New York Times Gazetesi Hacklendi !

e
sv

İnternetin Görünmez Yüzü: Türk Hack Team!

627 okunma — 30 Mayıs 2020 22:32
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türk Hack Team Nedir?

Türk Hack Team, yaklaşık 2002 yılında Arsenik tarafından İrlanda da kurulmuştur. Türkiye’nin en eski hack gruplarından biridir. Yöneticilerinin Bedros Sanches, OnLy, Arsenik, Se-Zer, Akşemsettin, ZoRRoKiN, TheKar1zma, Corsair olduğu biliniyor. Bu grup daha önce paylaştığımız diğer hack grupları gibi kuruluş amacını “Türk ulusunun siber dünyada kenidini geliştirmesi yeterli kabiliyet alanına kavuşabilmesini sağlamak” olarak açıklıyorlar. Kendilerini Atatürkçü ve milliyetçi temelle Türk Hacker grubu olarak tanıtan Türk Hack Team, bu dönemlerde adeta siber güvenlik forumuna dönüşmüş durumda.

Türk Hack Team Saldırıları Nelerdir?

Türk Hack Team’da bünyesinde birçok hack grubunu barındırmaktadır. Bu grup Türkiye’de çok önemli saldırılarda bulunmuştur. Türk Hack Team, ismini ilk olarak ZoRRoKiN önderliğinde Microsoft hakimiyetinde olan mesajlaşma platformu MSN.COM’u hackleyerek duyurmuştur.

Ayrıca önemli icraatlerinden biri de eski yöneticilerinden Yenicerix tarafından Demokratik Toplum Partisi’nin hacklenmesidir. Ek olarak dünyaca ünlü UNESCO, TOSHİBA, AUDİ, HYUNDAİ, NATO, LENOVO, ASUS, CASO, SUZUKİ, NİSSAN ve sözde güvenlik sağlayan AVG’yi hacklediler. Liste epeyce kalabalık. Aklınıza gelebilecek her dünya markasında imzaları bulunmaka. Bu ve tüm saldırılara buradan ulaşabilirsiniz.

Sadece Hack mi?

Hayır, bu gurup Türk ulusunu siber dünyada en gururlandıran gruplardan birisi. 2017 yılında internet üzerinden verdikleri siber güvenlik eğitimlerinde, katılımcılardan karşılık olarak kitaplar toplayan bu grup, bu kitapları daha önce belirlenen ortaokul ve liselere bağışladı, kütüphaneler oluşturdu. Ayrıca mehmetçiğimizin zor zamanlarında kendilerine mektup göndererek motive edici destek sağlamışlardır.

Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli