Sıradaki içerik:

İnternetin Görünmez Yüzü: Anonymous

e
sv

İnternetin Görünmez Yüzü: Lizard Squad

14 Mart 2021 14:53
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnternetin Görünmez Yüzü: Lizard Squad siyah şapkalı hackerlar olarakta bilinir. Grup, Zachary Buchta kod adlı hacker tarafından 2014 yılının Ağustos ayında kurulmuştur. Oyunlarla bağlılığı bulunan sistemlere ve sitelere DDoS saldırısı yapmalarıyla medyada ve haber bültenlerinde büyük bir ses getirdiler. 2014 senesinde kurulmuş olmasına rağmen kısa bir sürede League of Legends’a, Destiny’ye, PlayStation Network’e, Xbox Live’a ve Kuzey Kore’ye birçok etkili DDoS saldırısı gerçekleştirmiştir. Bu grupta Anonymous gibi saldırılarında çoğunlukla DDoS tekniğini kullanıyor. Grup bilindiği kadarıyla 7 kişiden oluşmakta.

Lizard Squad kesinlikle DDoS saldırılarını “hizmet olarak siber suç” olarak sunan ilk çevrimiçi hack grubu değildi. Yeraltı bilgisayar korsanlığı forumlarında güçlendirici araçlar sunan birçok başka çevrimiçi suçlu var. Ancak Lizard Squad’ı farklı kılan şey, hem hedef seçiminde hem de faaliyetlerini tanıtmak için sosyal medyayı aktif olarak kullanmasındaki cüretiydi.

Kısa bir süre sonra 3 Eylül 2014 tarihinde, Lizard Squad daha sonra geri dönmek üzere dağıtıldığı duyurdu. Ayrıca grup Ocak 2015’te Amerikalı pop yıldızı Taylor Swift’in Twitter ve Instagram hesaplarını hacklemiş, müstehcen fotoğraflarını paylaşmıştı.

İnternetin Görünmez Yüzü: Lizard Squad

Grubun İcraatleri Nelerdir?

Bu yazımızda sizinle Lizard Squad hacker grubundan bahsettik. Bir sonraki makaleye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • okuycu@gmail.com2 ay önce
 • bir zamanların en iyi pshingleri olarak belirtilen sosyal mühendislik konusunda başarılı ama gerçege dayalı bir hacking saldırısında sadece anonymous ile ddos saldırıları gerçekleştirmiştir çok fazla ün sahibi olması eski dayalı bu işlerin az oldugu ve genellikle sosyal medya üzerine yogunlaştıkları için halen bir kesim tarafından bilgisiyar korsanı olarak kabul ediliyor