Hackerler hangi programlama dillerini kullanır? konusunu sizler için derliyoruz. Özellikle son dönemde gençlerin ilgisini çeken bir alandır Hack. Öncelikle hack ne demektir? Ne işe yarar? Nasıl yapılır? Bu sorulara yanıt verelim. Kelime köküne bakıldığında hack kelimesi kırmak anlamına gelir. Genel anlamda ise hack herhangi bir sisteme izinsiz olarak giriş yapmaktır.

Hacker kelimesi genel olarak ülkemizde bilgisayara korsanı anlamında kullanılır. Aslında hack yapmak bir sistemin bünyesinde bulunan zaafları bularak o sistemi çökertmek yıkmak anlamına gelir. Bu zaafları kullanarak sistemlere giriş yapmak mümkündür.

Hackerler kendi camialarında uzman programcılar veya ağ ve sistem üstatları olarak anılırlar. Peki Hackerler hangi programlama dillerini kullanır? Bu soru büyük bir merak konusudur. Kullanılan programla dilleri kendi alanlarında uzman kişiler tarafından geliştirilen uygulamalardır.

Bu programlama dillerinden en az birinde uzmanlaşmadan hack yapmak mümkün değildir. Peki Hackerler hangi programlama dillerini kullanır? Bu programların ufak bir listesini yaparak daha sonra bu uygulamaları tek tek kısaca açıklayalım. İşte o detaylar.

Hackerler Hangi Programlama Dillerini Kullanır?

Uzman hackerler kesinlikle ilk adım olarak bir programlama dili öğrenirler. Hackerler hangi programlama dilini kullanır? Sorusu için hazırladığımız programlama dili listesi aşağıdadır:

  • Eğer hiç programlama dili bilmiyorsanız, Python iyi bir başlangıç olabilir. Bu programlama dili en temel uygulamalar için kullanılan bir dildir.
  • Tek bir programlama dili öğrenerek hacker olunamaz
  • Farklı programlama dillerinden en iyileri “Python” “C” ve “Lisp” programlama dilleridir. Bu dilleri öğrenmek sizlere pek çok farklı yetenek sağlayacaktır.
  • Hackerlerin dünyasında yaygın olan işletim sistemi Unix / Linux’tur. Açık kaynaklı kodlara sahiptir. Kişisel bilgisayarı olan herhangi biri rahatlıkla kullanabilir.
  • Hacker olmak isteyenlerin bilmesi gereken en önemli şey iki ayrı bilgisayarın birbiri ile nasıl iletişim kurduğunu bilmek şarttır.
  • Hack işlemi yapmak için internet kullanmayı iyi bilmek gerekiyor. Bunun anlamı sörf yapmak değil, “HTML” kullanarak web sayfası oluşturabilmek ve birçok pratiği bilmek demektir.
  • Hack olayının ortak dili elbette ki İngilizcedir. Herhangi bir şifre kırmak için pek çok makale okumak kitap araştırması yapmak ve pratik denemelerde bulunmak gerekir.

Hackerler Kaç Gruba Ayrılır?

Hackerler genel olarak üç gruba ayrılırlar. Bu ayrım Hackerler hangi programlama dillerini kullanır konusunda oldukça büyük önem taşır. Siyah şapkalı hackerler beyaz şapkalı hackerler ve gri şapkalı hackerler olmak üzere 3 ayrı grup bulunur. Siyah şapkalı olan hackerler yukarıda sahip olunan yeteneklerini kötü yönde kullananlardır. Siyahtan beyaza doğru gidildikçe kötü niyet ve kötüye kullanım oranı azalır.

Hackerler Hangi Programları Kullanır?

Hackerler hangi programları kullanır konusunu derledik umarım sizlere faydalı olmuştur. Bir başka makalemiz olan Hack Dersleri Veren Türk Hack Siteleri konusuna da göz atabilirsiniz.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version