İnternet olmadan çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları konusunu sizler için derledik. İnternetin sık sık kesildiği ve hükümetin önderliğindeki kısıtlamalar çağında, çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları kullanıcılar arasında ilgi görmeye başladı. Ama internetin olmadığı herhangi bir gün olabilir mi?

Ya uzak bir yerde mahsur kalırsanız veya daha kötüsü, yetkililer internetin kapatılması emrini verdiyse? Paylaşacağımız mesajlaşma uygulamaları ile internet olmadan sınırsız arkadaşlarınız ile mesajlaşabilirsiniz.

Çevrimdışı mesajlaşma uygulamalarının kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bu uygulamaları kullanarak, birden fazla cihaza yükledikten sonra, uzak alanlarda hücresel bağlantı olmadan bir örgü ağ oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, gönderdiğiniz mesaj birden fazla cihaz üzerinden atlayabilir ve alıcının cihazına ulaşabilir. Aşağıdaki uygulamalar ile sizde internet olmadan arkadaşlarınız ile mesajlaşabileceksiniz.

İşte WiFi veya hatta internet bağlantısı gerektirmeyen çevrimdışı sohbet uygulamalarının listesi.

Önemli: Bu uygulamaların internet olmadan çalışması amaçlanmıştır. Ancak ihtiyaç duyduğunuzda kullanmak için önceden kurmanız ve yapılandırmanız gerekir. 

Android ve iOS İçin En İyi Çevrimdışı Mesajlaşma Uygulamaları (2022)

Çevrimdışı Mesajlaşma Uygulamaları Ne sunuyor?
Bridgefy Kısa menzilli Bluetooth iletişimi
Meshenger QR kod taraması ile anında mesajlaşma
Briar WIFi, Bluetooth, Tor üzerinden mesajlaşma
İki Yön: Walkie Talkie Hızlı bire bir iletişim
Rumble Şebeke dışı mikro bloglama
Serval Mesh Diğer cihazlarla örgü ağ oluşturur

1. Bridgefy

Çevrimdışı mesajlaşma programı Bridgefy, uygulamayı çalıştıran diğer akıllı telefonlarla bağlantı kurmak için telefonun Bluetooth radyosunu kullanır. Bir kez kurulduktan sonra uygulama, 300 fitlik bir yarıçap içindeki Bridgefy kullanıcılarıyla konuşmanıza izin verecektir. Ancak, alıcının kişi listenizde olması gerekir.

Tek bir kişiye doğrudan uçtan uca şifreli mesajlar gönderebilir veya aynı anda birden fazla kişiyle konuşmak için bir grup oluşturabilirsiniz. Etkin bir internet bağlantısı olmadan görüntüleri aktarmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı bir kullanıcı hesabı olmadan kullanabilirsiniz, ancak telefon numaranızın doğrulanması, kullanıcı keşfini hızlandırabilir.

Bridgefy ayrıca yakındaki tüm kullanıcılara aynı anda mesaj göndermenizi sağlayan bir Yayın modu ile birlikte gelir. Bu özellik ayrıca kişi listenizde olmayan kullanıcılar için de çalışır. Bridgefy, WiFi veya veri olmadan çalışan en iyi mesajlaşma uygulamasıdır.

Bridgey’i Android , iOS için indirin

2. Meshenger (F-Droid’e Bağlantı)

Meshenger, internet olmadığı zamanlarda size yardımcı olabilecek bir başka ücretsiz çevrimdışı mesajlaşma uygulamasıdır. Bu açık kaynaklı uygulamayı WiFi veya veriye ihtiyaç duymadan ücretsiz arama ve mesajlaşma için kullanabilirsiniz.

Birbirinizin QR-Code ile iletişime geçip ücretsiz arama veya mesajlaşma ile başlayabilirsiniz. Tüm özel mesajlar da bu uygulamada şifrelenmiştir, bu nedenle kimse neden bahsettiğinizi bilmiyor. Uygulamada bir gece modu ve.

Bu çevrimdışı mesajlaşma uygulamasının büyük bir dezavantajı, her iki tarafın da aynı yerel ağda olması gerektiğidir. İşin iyi tarafı, Meshenger ile başlamak için kaydolmanıza gerek yok.

Android için Meshenger’ı indirin (F-Droid’e Bağlantı)

3. Briar

Bridgey gibi Brair, şebeke dışı mesajlaşma için telefon numarası doğrulaması olmayan başka bir ücretsiz çevrimdışı sohbet uygulamasıdır. Sadece adınızı girmeniz, bir şifre belirlemeniz ve internet veya hücresel bağlantı olmadan kısa mesaj göndermeye hazırsınız.

Briar, internet üzerinden mesaj göndermenize izin verir, ancak gerektiğinde harika bir Bluetooth mesajlaşma uygulaması olarak çalışır. Yeni kişiler eklemek için, başka bir kişinin cihazında QR kodunu tarayabilirsiniz, bu da bilinmeyen bir kişinin sizinle bağlantı kurma olasılığını ortadan kaldırır.

Ayrıca, fiziksel olarak yakın çevrenizde olmayan kişileri eklemek için paylaşılabilir bir bağlantı sağlar. Mesajlaşmaya ek olarak, bu açık kaynaklı uygulama, soru sormak için forumlar oluşturmanıza ve uygulamadan çıkmadan blog gönderileri oluşturmanıza olanak tanır.

Android için Briar’ı indirin

4. Two Way: Walkie Talkie

Telefonunuzu canlı bir telsize dönüştüren bu çevrimdışı iletişim uygulamasıyla elde edeceğiniz şey, kolay bir kurulum sürecidir. Bunun nedeni, İki Yönün bir e-posta hesabı veya telefon numarası istememesidir.

Sadece rastgele bir kanala gitmeniz ve bunu arkadaşlarınızla paylaşmanız gerekir. Bundan sonra, sadece Konuş düğmesini basılı tutun ve yeşile döndüğünde hattınızı söyleyin. Diğer kişi de aynısını yapmak zorundadır.

Burada beklememeniz gereken birkaç şey şifreleme ve gizliliktir. Telsiz iletişimi açıktır ve eğer biri tesadüfen aynı kanal numarasını cihazına girerse, konuşmalarınızı dinleyebilir.

Bunun dışında uygulama, doğal afet durumlarında sıkışıp kalan veya az nüfuslu dağlarda trekking yapan insanlar için basit bir çözümdür.

Android , iOS için İki Yönlü İndirin

5. Rumble

Ücretsiz ve açık kaynaklı Rumble uygulaması, kendisini topluluklar için tamamen şebekeden bağımsız bir mikro blog uygulaması olarak tanıtıyor. Devletin kapatılmasını veya internetin gözetiminden kaçınmak isteyenler için harika bir kullanım olabilir.

Rumble, WiFi veya Bluetooth üzerinden bir bağlantı kurduktan sonra, kullanıcıların hücresel ağ kullanmadan özgürce sohbet etmelerine ve görüntüleri paylaşmalarına olanak tanır.

Bazı kullanıcılar için tek dezavantajı, uygulamanın bir süredir güncellenmemiş olmasıdır. Yine de işi verimli bir şekilde hallediyor.

Android için Rumble’ı indirin (F-Droid’e Bağlantı)

6. Serval Mesh

Serval Mesh, internet olmadan kullanabileceğiniz başka bir açık kaynaklı çevrimdışı sohbet uygulamasıdır. Uygulama, yakındaki diğer cihazlarla iletişim kurmak için Bluetooth ve telefonun Wi-Fi’sini kullanır.

Alıcı size örgü ağda bağlandıktan sonra, ücretsiz görüşmeler yapabilir, ücretsiz mesajlaşabilir ve dosya paylaşabilirsiniz.

Serval Mesh ile ilgili büyük bir problem, birkaç yıldır yeni bir sürümünün piyasaya sürülmemiş olmasıdır. Diğer bir deyişle, proje artık geliştiriciler tarafından sürdürülmemektedir. Ancak yine de çevrimdışı mesajlaşma için kullanabilirsiniz.

Android için Çeşitli Ağları İndirin (F-Droid’e Bağlantı)

Yani bunlar, sizi Hindistan’da veya bir doğal afet sırasında internetin kapatılmasından geçirebilecek bazı çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları. Ve sadece negatifleri düşünmeyelim, uzak bir dağda arkadaşlarınızla yürüyüş yaparken bu Bluetooth mesajlaşma uygulamalarını ve telsiz uygulamalarını kullanabilirsiniz.

İnternet Olmadan Çevrimdışı Mesajlaşma Uygulamaları

İnternet olmadan çevrimdışı mesajlaşma uygulamaları konusu umarım sizlere faydalı olmuştur. Bir başka makalemiz olan WhatsApp sohbetleri Telegrama nasıl aktarılır? makalemize de göz atabilirsiniz.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version