İPhone’da chrome’u varsayılan tarayıcı olarak nasıl yapılır? konusunu sizler için derliyoruz. Safari, iOS ile birlikte sağlanan varsayılan tarayıcı uygulamasıdır. Varsayılan olarak, Mail ve diğer uygulamalardan herhangi bir bağlantıya dokunmak, web sayfalarını Safari’de açacaktır. Bu işe yarasa da, iPhone’da farklı tarayıcılar kullanmanız için birden çok neden vardır.

Apple, varsayılan tarayıcıyı iOS 13’e kadar değiştirme seçeneği sunmaz. Bu, web sayfasını o tarayıcıda açmak için bağlantıyı kopyalayıp Chrome’a ​​veya başka bir tarayıcı uygulamasına yapıştırmanız gereken can sıkıcı bir  sorundur. Bu yazımızda iOS 14 yüklü iPhone’da Chrome’un varsayılan tarayıcı olarak nasıl kurulacağını anlatacağız.

Google Chrome’u iPhone’da Neden Kullanmalı?

Birçoğumuz Gmail, Chrome ve Google Dokümanlar gibi Google ürünlerini kullanıyoruz. Tek bir hesapla giriş yapabilir ve şifreleri, geçmişi ve kayıtlı ödeme yöntemlerini senkronize edebilirsiniz. Bu yoğun entegrasyon nedeniyle, Chrome’u kullanmak iş akışınızı basitleştirmenize ve görevleri hızla tamamlamanıza yardımcı olabilir. Bir e-postayla haber bülteni aldığınıza bir örnek verelim.

Şu anda, bültendeki herhangi bir bağlantıya tıklamak, sayfayı Safari uygulamasında açacaktır. Ancak, iOS 14’ten, bunu Chrome ile varsayılan bağlantıları açacak şekilde değiştirebilirsiniz. Sayfayı Chrome’da açtıktan sonra, tüm cihazlarınızda Google hesabınızda bulunan kayıtlı şifreyi/ödeme yöntemlerini kullanarak giriş yapabilir veya faturaları ödeyebilirsiniz.

İPhone’da Chrome’u Varsayılan Tarayıcı Olarak Nasıl Yapılır?

Öncelikle App Store’a gidin ve iPhone’unuza Google Chrome uygulamasını yükleyin. “Ayarlar” uygulamasına dokunun ve “Chrome” uygulamasını bulmak için aşağı kaydırın.

  • Alternatif olarak, Chrome’un ayarlar sayfasını aramak ve bulmak için ayarlar ekranını aşağı kaydırabilirsiniz.
  • “Varsayılan Tarayıcı Uygulaması” seçeneği “Safari” gösterecektir.
  • Bu seçeneğe dokunun ve iPhone’unuzdaki mevcut tarayıcılardan “Chrome”u seçin.
  • Mail’den veya başka bir uygulamadan bir bağlantıya her dokunduğunuzda iPhone, sayfayı Safari yerine Chrome’da açmayı onaylamanızı ister.
  • Benzer şekilde, varsayılan tarayıcıyı Firefox veya Edge gibi başka bir uygulamayla değiştirebilirsiniz.

Google Chrome Varsayılan Tarayıcı Yapma İphone

İstediğiniz zaman, varsayılan tarayıcıyı yukarıda açıklandığı gibi Safari olarak değiştirebilirsiniz. Varsayılan tarayıcıyı başka herhangi bir tarayıcı uygulamasının ayarlarından değiştirebileceğinizi unutmayın. Safari uygulaması ayarları, ilk başta varsayılan tarayıcıyı değiştirme seçeneğini göstermez. Ancak, varsayılan tarayıcıyı değiştirdiğinizde, Safari’nin ayarlar sayfası tarayıcıyı değiştirme seçeneğini gösterecektir. Bir başka makalemiz olan Apple Kimliği Ülke Nasıl Değiştirilir? konumuza da göz atabilirsiniz.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version