İPhone’da uygulama abonelikleri nasıl iptal edilir?, iOS App Store’da harcamayı durdurmanın kolay yolu,  uygulama içi satın alımları devre dışı bırakmaktır. Ancak, bu, satın alma işlemlerini tamamen devre dışı bırakacaktır ve her seferinde Ekran Süresi’ne gitmeniz ve satın almadan önce/sonra ayarları devre dışı bırakmanız/etkinleştirmeniz gerekir.

Uygulama Abonelik İptal Etme

Bu da insanları bu özelliği kullanmama konusunda tembelleştiriyor. Öte yandan, abonelik tabanlı hizmetler sunan birçok uygulama vardır. Aboneliklerden hemen sonra para harcamayacak olsanız da, bu uygulamalarla ödeme yapmak için farklı planlar vardır. Bu makalede, abonelik tabanlı uygulamalar ve ücretlendirmeyi önlemek için uygulama aboneliklerinin nasıl devre dışı bırakılacağı hakkında daha fazla konuşalım.

Aboneliğe Dayalı Uygulamalar

Geliştiricinin App Store uygulamalarıyla para kazanmasının birçok yolunun çoğu.

 • Reklam içeren ücretsiz uygulamalar reklamları kaldırmak için yükseltme yapmanız gerekebilir.
 • Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz uygulamalar. Örneğin, her sayıyı bir fiyat karşılığında sunan oyunlar ve dergi uygulaması.
 • Ücretli seçenekli premium uygulama.
 • Yinelenen aylık veya yıllık ödeme için abonelik tabanlı uygulamalar.

Abonelik Satın Alma

Aboneliğe dayalı uygulamalar genellikle ücretsiz veya premium sürüm için bir fiyat olarak gösterilir. Ancak, uygulama içinde ayrı olarak ek abonelikler sunabilirler. Örneğin, Magzter Gazetelik ücretsiz uygulamasının App Store’da nasıl görüneceği aşağıda açıklanmıştır. Temel uygulama ücretsiz olsa da, dergi okumak için bir abonelik hizmeti sunar.

Telefonunuzda uygulama içi satın alma etkinleştirildiğinde abone olabilir ve parayı ödeyebilirsiniz. Abonelik uygulamalarının çoğu, ücretsiz test için özel bir izleme süresi de sunar. Örneğin, Magzter Gazetelik dergi uygulaması, tüm içeriği ücretsiz okumak için bir aylık ücretsiz deneme aboneliği sunar. Abonelik fiyatlarını görüntülemek için ücretsiz deneme ayrıntılarına dokunmanız yeterlidir.

İPhone’da Uygulama Abonelikleri Nasıl İptal Edilir?

Bir uygulama aboneliğini iptal etmek isteyebileceğiniz iki neden vardır.

 • Ödemesiz bir yol abonelik süreniz var ve yol öncesinde iptal etmemeniz Apple hesabına bağlı kredi/banka kartınızdan ödeme almanıza neden olacaktır.
 • Abonelik süresinin sonunda memnun değilsiniz veya iptal etmek istiyorsunuz.

Her durumda, iPhone ve iPad’de uygulama aboneliklerini iptal etmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

 • “Ayarlar” uygulamasına ve ardından ayarlar sayfasının üstünde gösterilen adınıza dokunun.
 • “iTunes ve App Stores” seçeneğine dokunun.
 • Üstte Apple kimliğinizi göreceksiniz ve üzerine dokunun.
 • Giriş yapmadıysanız, şifrenizle giriş yapın. Zaten giriş yaptıysanız, “Apple Kimliğini Görüntüle” seçeneğine dokunun.
 • Hesap ayarları sayfanızın yüklenmesi birkaç saniye sürebilir. Yüklemeden sonra sayfayı aşağı kaydırın ve “Abonelikler” seçeneğine dokunun.
 • Burada Apple Kimliğinizle abone olduğunuz uygulamaların listesini göreceksiniz. Aboneliği iptal etmek istediğiniz uygulamayı seçin ve fiyat ve son kullanma tarihi gibi ayrıntıları görüntüleyin.
 • “Aboneliği İptal Et” bağlantısına dokunun.
 • “Onayla” seçeneğine dokunarak iptalinizi onaylayın. Bu kadar!!! Uygulamanın aboneliğini başarıyla iptal ettiniz.
 • Unutmayın, hizmeti abonelik süresinin sonuna kadar kullanmaya devam edebilirsiniz. Hizmet, iz veya abonelik süresinin sonunda sona erecek ve sizin için herhangi bir yenileme veya ücretlendirme yapılmayacaktır.

İphone Uygulama Abonelik İptal Etme

İPhone’da Uygulama Abonelikleri Nasıl İptal Edilir? konusunu sizler için derledik umarım sizlere faydalı olmuştur. Bir başka makalemiz olan iPhone’da Reklamlar Nasıl Engellenir? makalemize de göz atabilirsiniz.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version