Sıradaki içerik:

Kitapyurdu Hacklendi Mi ? Güncelleme

e
sv

Kripto Paraya Vergi Gelecek Mi ? İşte Detaylar

49 okunma — 22 Şubat 2021 14:11
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kripto Paraya Vergi Gelecek Mi ?
Kripto paraya vergi gelecek mi ? bir çok kişinin yetkililere sorduğu soru bu olsa gerek. Biliyorsunuz ki kripto para hayatımızda ve oldukça yüksek miktarlarda kripto paralar satılmakta vergi sorusu hepimizin akıllarında. Yetkili kişiler kripto para üzerinde bir görüşme yaparak görüşmeye katılan Özgür Demirtaş verginin kesinlikle çıkacağını söylerken bu verginin geçmişe dönük olmayacağını da söyledi. Ancak bu ifadeler sadece Özgür Demirtaş’a göre olduğunu belirtelim yani böyle bir vergi durumu henüz görünmüyor.
Türkiye kripto para kullanımda avrupada bir numara oldu ve ülkemiz 74 ülkenin arasında kripto para dünyasında 4’üncü sıraya yerleşti. Gerek yatırım gerek alışveriş olarak dünyamıza giren kripto paralar oldukça kar ettiren altın değerinde bir para haline geldi. Ancak hepimizin aklında ki soru ise kripto paralar vergilendirilir mi sorusu oldu ?
İLGİLİ İÇERİK Kripto para güvenli midir? BLOG

Kripto Paraya Vergi Gelecek Mi ?

Yetkililer, Bitcoin, ve diğer kripto para birimleri ile ilgili vergi konusunda resmi bir açıklama yapmadılar. Dünya’da kripto paranın vergilendirileceğine dair henüz bir söylentide yok. Ancak düşünceler öyle göstermiyor bazı hükümetlerin düşündüklerine göre bu kripto paralara pek sıcak bakılmıyor ve vergilendirileceği düşünülüyor. Ülkemizde bir çok kripto para yatırımcısı bulunuyor ve bu konu Clubhouse görüşmesinde Özgür Demirtaş tarafından ele alındı.

Bu konuşmada Özgür Demirtaş’a göre vergilerin geriye dönük olmayacağını ancak kripto paraya vergi yasası çıktıktan sonra vergi kesilebileceğini belirten Demirtaş Türkiye’de kripto paralardan edilen kar için vergi getirilebilir dedi. Hatta “2020 yılında kripto paralardan kazanç sağladıysanız vergi ödemek için kenara para ayırın, Türkiye’de vergiler geliyor.” ifadelerini kullandı. Yani Demirtaş kripto paralar gelecekte kesinlikle vergilendirileceğini söylüyor. Kripto paralara vergi gelecek mi merak konusu bu konuda  beklemekten başka çaremiz yok bekleyip göreceğiz.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/turkiyede-bitcoin-btc-ve-kripto-paralara-vergi-gelir-mi-tartismasi/
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli