Sıradaki içerik:

Devuan Beowulf 3.1.0 Yayınlandı

e
sv

Nvidia RTX 3060 GPU’larda Kripto Para Neden Yapılmıyor

31 okunma — 19 Şubat 2021 19:11
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nvidia RTX 3060

Grafik devi Nvidia RTX 3060 GPU’larının kripto para birimi madenciliği verimliliğini sınırlayacağını duyurdu. Aynı zamanda şirket, profesyonel madencilik için bir dizi özel kripto para madenciliği işlemcisi olan Nvidia CMP HX’i de duyurdu.

Kripto para patlaması yükselişte ve son zamanlarda yükselen  Dogecoin’in popülerlik listelerinde büyük puan aldığını gördük . Giderek daha fazla insan, yapabildikleri kadar kripto gücü elde etmek için güçlü grafik kartları kullanıyor.

Bununla birlikte, cevaplanması gereken soru, Nvidia’nın neden GPU’sunun kripto madencilik güçlerini sınırlamayı seçtiği. Şirket, RTX 3060 yazılım sürücülerinin Etherum kripto madenciliği algoritmasının izlerini tespit edeceğini ve hash oranını% 50 azaltacağını duyurdu. Referans olarak, Etherum şu anda piyasadaki en çok mayınlı kripto paralardan biridir.

Grafik Kartlarının stokları tükeniyor

Yukarıda belirtildiği gibi, daha fazla insan kripto madenciliği yapıyor, bu da daha fazla GPU satın aldıkları anlamına geliyor. Bu, Nvidia’nın kararı almasının en büyük nedenlerinden biri çünkü GPU sıkıntısı, şirketin hedef müşterileri olan oyuncuları eli boş bırakıyor.

Nvidia bir blog gönderisinde  GeForce RTX 3060 grafik kartının 25 Şubat’ta piyasaya sürülmesiyle, GeForce GPU’ların oyuncuların eline geçmesini sağlamak için önemli bir adım atıyoruz” dedi .

Ve bu mantıklı çünkü GeForce GPU’lar oyunlar, ışın izleme, yapay zeka destekli görüntü yükseltme, bunlardan birkaçı olarak tasarlanmış teknolojilerle donatıldı. Bununla birlikte, bu programlanabilir grafik yongaları, hava durumu simülasyonu, robotik, gen sıralaması vb. Gibi çeşitli diğer uygulamalar için kullanılabilir.

Nvidia Kripto Para Elde Eden Bir Grafik Kartı Çıkaracak !

Nvidia, CMP HX adlı yeni bir kripto para madenciliği donanımını duyurdu. Piyasadaki GPU sıkıntısı, şirketin böyle bir hamle yapmasının tek nedeni olamaz. Geçmişte kripto madenciliğe bağlı GPU sıkıntısı vardı, bu nedenle grafik devinin şu anda GPU’larını fazla üretmeyeceğini biliyoruz.

Başka bir deyişle, kolay bir çıkış yolu varken insanları yeni kripto para madencinizi almaya nasıl ikna edersiniz!

Ancak Nvidia, yeni CMP madencilerinin onları kripto para madenciliği için daha uygun hale getiren önemli değişikliklere sahip olduğunu açıklıyor.

Örneğin CMP, hava akışını iyileştiren ve daha yoğun bir şekilde paketlenmesini sağlayan görüntü çıktılarını paketlemiyor. Ayrıca, madencilik güç verimliliğini artırmak için Nividia, CMP GPU’larda tepe çekirdek voltajını ve frekansını azalttı.

“CMP ile, oyuncular için GeForce RTX GPU’ları korurken madencilerin en verimli veri merkezlerini oluşturmalarına yardımcı olabiliriz.”

Yeni CMP HX GPU’lar ASUS, Colorful, EVGA, Gigabyte, MSI, Palit vb. Dahil olmak üzere yetkili ortaklardan temin edilebilir.

İLGİLİ İÇERİK Kripto para güvenli midir? BLOG
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli