Küresel ekonomi salgından yavaşça kurtulurken, dünya çapında siber güvenlik pazarı bu yıl% 10’a kadar büyüyerek 60 milyar doları aşacak.

Analist firma, 2020’de 54,7 milyar dolardan çift haneli büyümenin en iyi senaryo olacağını açıkladı. Bununla birlikte, en kötü durumda bile, siber güvenlik harcamalarının% 6,6’ya ulaşacağını öngördü.

Canalys, güvenlik piyasasının şimdiye kadar pandeminin neden olduğu küresel ekonomik krize karşı son derece dirençli olduğunu kanıtlamış olsa da, kilitlenmelerden beklenenden daha derin bir ekonomik etki yaratacağını söyledi.

Bununla birlikte, geçen yıl otelcilik, perakende ve ulaşım gibi belirli sektörlerin yanı sıra KOBİ harcamaları sert darbe aldı.

Bununla birlikte, harcamalar artmaya başlarken, veri ihlalleri ve fidye yazılımı saldırıları da artacak. Analist, bulut altyapısının yanlış yapılandırılması ve kimlik avı saldırılarına duyarlılık yoluyla insan hatasının önemli bir faktör olmaya devam ettiğini savundu.

Küresel Siber Güvenlik Harcamaları 2021’de %10 Artacak

2021’de kitlesel uzaktan çalışma ve öğrenme ve sağlık hizmetleri üzerinde devam eden baskı, bu kuruluşları tehditlere maruz bırakmaya devam edecek.

Baş analist Matthew Ball, son SolarWinds saldırılarının tehdit ortamının devam eden öngörülemezliğini vurguladığını iddia etti.

Bu değişken ortamın ortasında, personel farkındalık eğitimi, veri koruma, tehdit algılama ve müdahaleyi birleştiren çok katmanlı yaklaşımları benimsemeleri gerekecek, dedi.

Ball, “Bu son soruna yanıt olarak siber güvenlik profesyonel hizmetleri anlaşmaları, bu yıl, özellikle ortaya çıkan tehditleri azaltmak için daha yeni çözümlerde, sürekli yatırıma katkıda bulunan birçok faktörden biri olacak” dedi.

“Bulutun güvenliğini sağlamak ve buluttan teslim etmek için yeni özellikler, ürünler sunan eklenti aboneliklerindeki büyüme ve mevcut çözümlere yükseltmeler, genişlemenin temel itici güçleri olacak.”

Uç nokta güvenliği, ağ güvenliği, e-posta güvenliği, veri güvenliği, güvenlik açığı, güvenlik analitiği ve kimlik erişim yönetimi (IAM) gönderilerini kapsıyordu.

Web ve e-posta güvenliği (% 12,5), çok geride olmayan güvenlik açığı ve güvenlik analitiği (% 11) ile 2021’de en çok büyüyecek. Veri güvenliği (% 6,6) ve ağ güvenliği (% 8), büyüme açısından geride kalmayı planlıyor.

Diğer Bir Başka Haber: Üçüncü kez: WhatsApp kullanıcı numaraları Google’a sızdırıldı

Share.

Leave A Reply

Exit mobile version