Sıradaki içerik:

OnePlus Watch vs Apple Watch SE vs Samsung Galaxy Watch Active 2 Karşılaştırma

e
sv

Microsoft, Discord’u 10 Milyar Dolar Teklif İle Almayı Düşünüyor

24 Mart 2021 14:18
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Discord

Microsoft Discord programını satın almayı düşünüyor. Bloomberg News, Microsoft Corp’un, Discord Inc’i 10 milyar dolardan fazla bir fiyata satın almak için görüşmelerde bulunduğunu bildirdi. Raporda, konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak  Discord’un potansiyel alıcılara ulaştığı ve Microsoft’un da bunlardan biri olduğu belirtildi.

Bir kişi, kendisini satmaktansa halka açılma olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi.  Günün erken saatlerinde VentureBeat, Discord’un bir satışı araştırdığını ve bir partiyle son görüşmelerde olduğunu bildirdi.  Microsoft yorum yapmayı reddetti, Discord ise Reuters’ın talebine hemen yanıt vermedi. 

Yaklaşık 7 Milyar Dolar Değerinde

Geçen Aralık ayı itibari ile yaklaşık 7 milyar dolar değerinde olan Discord, kullanıcıların oyunlar, tartışmalar ve hatta sanal partiler gibi grup etkinliklerini koordine ettiği bir platformdur. 

Xbox üreticisi, geçen yıl 7,5 milyar dolarlık ZeniMax Media satın alarak video oyun tekliflerini güçlendirmeye çalışıyordu, şimdiye kadarki en büyük oyun satın alımı. COVID-19 salgını, insanlar evde kaldıkça ve karantina sırasında eğlence için video oyunlarına yöneldikçe oyun şirketlerinin umutlarını artırdı. 

Güçlü oyun işi ile Microsoft, toplu sosyal medya platformlarına da sahip olmayı amaçlamaktadır. Son büyük sosyal medya anlaşması, 2016 yılında LinkedIn’in 26,2 milyar dolarlık satın alınmasıydı, ancak geçen yıl Eylül ayında kısa video uygulaması TikTok’un ABD varlıkları için teklifinde başarısız oldu. 

Financial Times, son zamanlarda Microsoft’un sosyal medya platformu Pinterest Inc.’i satın alma konusundaki ilgisini bildirdi. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli