Sıradaki içerik:

Google, Gizlilik Odaklı ClearURLs Chrome Uzantısını Kaldırdı

e
sv

Microsoft Exchange Sunucuları ProxyLogon Saldırılarına Karşı Güvende

24 Mart 2021 14:52
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Exchange

Microsoft Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ProxyLogon güvenlik açıklarından etkilenen tüm İnternet bağlantılı şirket içi Microsoft Exchange sunucularının yaklaşık % 92’sinin artık yamalı olduğunu ve saldırılara karşı güvende olduğunu söyledi.

Microsoft , 2 Mart’ta ilk güvenlik yamalarını yayınladığında, toplam 400.000 İnternet bağlantılı Exchange sunucusu ProxyLogon güvenlik açıklarından etkilendi  ve bunların 100.000’den fazlası bir hafta sonra 9 Mart’ta hala kaldırılmamıştı. Microsoft şimdi, şirket içi Exchange sunucularına, dünya çapında bir haftalık uyumlu yama çabaları içinde İnternet üzerinden erişilebilen % 43 daha az güvenlik açığı olduğunu söylüyor.

Microsoft’a göre, 14 Mart’ta yaklaşık 82.000 yamalanmamış Exchange sunucusundan,  RiskIQ verilerine göre şu anda dünya çapında yaklaşık 30.000 saldırıya maruz kalmış durumda.

Microsoft Güvenlik Yanıt Merkezi  Pazartesi günü tweet attıÇalışmalarımız devam ediyor, ancak şirket içi Exchange Sunucusu güncellemeleri için güçlü bir ivme görüyoruz.” dedi.

Microsoft, 11 Mart’tan sonra, İnternette açığa çıkan tüm güvenlik açığı bulunan sürümlerin% 95’inden fazlasını kapsayan ve  devam eden bu saldırıların ele alınmasına yardımcı olmak için adım adım rehberlik sağlayan ek güvenlik güncellemeleri setleri yayınladı.

Şirket ayrıca, küçük işletme sahiplerinin yakın zamanda açıklanan ProxyLogon güvenlik açıklarını özel bir güvenlik ekibinin yardımı olmadan bile hızla azaltmasını sağlamak için tek tıklamayla bir Exchange Şirket  İçi Azaltma Aracı (EOMT) aracı yayınladı.

Ek olarak, Microsoft Defender Virüsten Koruma, etkin olarak istismar edilen ProxyLogon hatalarını otomatik olarak azaltarak, yamalanmamış Exchange sunucularını devam eden saldırılara karşı otomatik olarak koruyacak şekilde güncellenmiştir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli