Sıradaki içerik:

Windows 10 IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

e
sv

Microsoft Flash’ı aktif bilgisayarlardan kaldırmak için güncelleme yayınladı

43 okunma — 21 Şubat 2021 14:49
avatar

Omer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Flash’ı aktif bilgisayarlardan kaldırmak için güncelleme yayınladı. Geçen yıl, Adobe Flash Player desteğinin son sonunu hazırlarken Microsoft, Adobe Flash’ı Windows 8, 10 ve Windows Server’ın tüm sürümlerinden kaldırmak ve cihaza yeniden yüklenmesini önlemek için tasarlanmış bir KB4577586 güncellemesi oluşturdu.

Şirket, 2021’in başlarında güncellemenin WSUS ve Windows Update aracılığıyla dağıtılacağına söz verdi. Şimdi Microsoft Windows ile bu planlarım gerçekleştirdi. Windows 10 kullanıcı raporlamalarına göre KB4577586 zorla cihazlarda hala daha yüklü olan Flash uygulamasını kaldırıyor.

Microsoft Flash’ı aktif bilgisayarlardan kaldırmak için güncelleme yayınladı

Yani Adobe Flash Player’ı bu güncellemeyle bir cihaza yüklemek isteyenlerin daha önceki bir geri yükleme noktasına sistem sıfırlaması yapması veya Windows 10’un yeni bir kopyasını yüklemesi gerekecektir.

Görünüşe göre Flash’ın çalışmaması nedeniyle ortaya çıkan olaylara bakıldığında Microsoft, kullanıcıları Flash ile ilgili herhangi bir koddan hızla kurtarmaya karar verdi.

Güney Afrikada Flash Player kullanımı için yeni tarayıcı oluşturuldu

Güney Afrikada Flash Player kullanımı için yeni tarayıcı oluşturulduZDNet Sürümü, Güney Afrika vergi hizmetinin Adobe Flash Player desteğini yeniden etkinleştirmek ve web formunun bir kısmını Flash’tan HTML’ye aktararak mevcut siteyi değiştirmemek için kendi tarayıcısını oluşturduğunu bildirdi.

Flash Player desteğinin 31 Aralık 2020’de sonlandırıldığını hatırlayalım. Ayrıca yazılım koduna kendi kendini yok etmek için özel bir mekanizma önceden yerleştirildi. 12 Ocak 2021’den itibaren Adobe, herhangi bir Flash içeriği başlatmayı zorla engelledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli