Sıradaki içerik:

İnstagram Engelleyen Kişileri Görme

e
sv

Microsoft Mesh Nedir? Ne İşe Yarar?

04 Mart 2021 18:02
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Mesh Nedir?

Microsoft Mesh Nedir? konusunu sizler için derliyoruz. Yurt dışındaki arkadaşlarınızla seyahat etmenin acısını çekmeden takılmayı hayal ediyorsanız, Microsoft Mesh bunun cevabı olabilir. Şirket, yeni holografik teknolojisini Insight 2021 konferansında tanıttı.

Öyleyse, Microsoft Mesh’in kullanıcılara neler sunabileceğini inceleyelim.

Microsoft Mesh Nedir? Ne İşe Yarar?

Microsoft Mesh , Microsoft tarafından Azure platformunda geliştirilen yeni bir gerçeklik teknolojisidir. Farklı konumlardan insanları tek bir alanda bir araya getirmek ve aynı odada oturuyormuş gibi hissettirmek için kullanılabilir.

Olası kullanım durumlarından bahsetmişken, Microsoft Mesh, sanal bir ekip toplantısı yapmak için kullanılabilir veya birden fazla kişi, her dakika ayrıntısı ile bir hologram olarak yeniden oluşturulacak aynı ürün tasarımı üzerinde çalışabilir.

Başlangıçta Microsoft Mesh, karma gerçeklik alanındaki insanların animasyonlu avatarlarını yeniden oluşturacak. Ancak gelecek planları, jestler ve yüz ifadeleriyle tamamlanmış bir kişinin fotogerçekçi sanal bir versiyonunu ışınlamayı içeriyor.

Daha da beklediğimiz şey, teknolojiyi kullanarak sanal olarak evlerinin rahatlığında müzik konserlerine ve sergilere katılan insanlardır. Ayrıca neredeyse uzak yerlerden yardım eden doktorlarımız da olabilir.

Microsoft Mesh’i hangi cihazlar çalıştırabilir?

Mesh şu anda Hololens 2 cihazlarında mevcuttur. Ancak Microsoft, geliştiricilerin diğer kulaklıklar, akıllı telefonlar, PC’ler ve tabletler için Mesh özellikli uygulamalar ve deneyimler oluşturabilmesi için platformu açtı.

Başka bir Mesh uygulaması var mı?

Şu an itibariyle şirket, Microsoft Mesh for Hololens önizleme uygulamasını ve toplantılar için kullanılabilecek Mesh özellikli AltspaceVR uygulamasını yayınladı. Ancak gelecekteki planlar, Mesh’i Microsoft Teams ve Dynamics 365 gibi diğer ürünlere entegre etmeyi içerir.

Başka bir Mesh  uygulaması çıkacak mı ?

Microsoft, son birkaç yıldır Mesh üzerinde çalışırken, konsept tamamen yeni değildi. Geçmişte, şirketlerden bu tür sanal ışınlanma girişimleri gördük. Örneğin, Facebook’un Oculus Partisi, insanların birlikte ancak VR’de sohbet etmesine olanak tanıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli