Sıradaki içerik:

VALORANT Astra Karakteri Yetenekleri Açıklandı

e
sv

Microsoft Edge Chromium Çocuk Modu Nasıl Açılır ?

01 Mart 2021 18:15
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Edge Chromium Çocuk Modu Nasıl Açılır ?

Microsoft Edge Chromium Çocuk Modu Nasıl Açılır ? konusunu sizler için derledik. Microsoft, artık Windows 10 cihazlarında varsayılan tarayıcı olan  web tarayıcısı için yeni bir Microsoft Edge Çocuk Modu’nu tanıttı. Bu özellik Canary kanalında mevcuttur. Bu özelliğin neler sunduğu ve onu nasıl etkinleştirebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Microsoft Edge Chromium Çocuk Modu Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, yeni mod, çocuğunuzun oynamasını istemeyebileceğiniz bazı özellikleri ve ayarları kısıtlıyor. Çocuk modu özellikleri listesi, sosyal medyayı ve diğer kötü niyetli veya uygunsuz web sitelerini engellemek için kullanılabilecek bir URL filtresi içeriyor.

Çocuk dostu bir kullanıcı arayüzüne ek olarak, özel tarayıcı temaları da sunar, Bing Güvenli Arama Sıkı olarak ayarlanır ve ayrıca birinin akıllıca oynamak istemesi durumunda moddan çıkmak için bir şifre gerektirir. Ama öyle görünüyor ki, modern çocuklar şu ya da bu çıkış yolunu bulacaklar.

Çocuk Modu şu anda Windows ve macOS cihazları için mevcuttur, ancak yalnızca ABD İngilizcesi ile sınırlıdır.

Microsoft Edge Chromium Çocuk Modu Nasıl Açılır ?

Edge’de Çocuk modunu etkinleştirmek için önce en son Edge Canary yapısını indirmeniz ve yüklemeniz gerekir. Bundan sonra şu basit adımları izleyin:

 1. Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki profil değiştirici simgesine tıklayın.
 2. Ardından, Çocuk Modunda Göz At’a tıklayın.
 3. Ardından çocuğunuzun dahil olduğu yaş kategorisini seçin.
 4. Tarayıcı şimdi çocuk modunu açacaktır.

Çıkmak için sağ üst köşedeki Çocuk Modu simgesine tıklayın, Çocuk Modu Penceresinden Çık’a tıklayın ve ardından şifrenizi girin. Burada unutulmaması gereken önemli bir nokta, çocuk modu şifresinin cihaz şifrenizle aynı olmasıdır.

Çocuk modunun güzel bir özelliği, tarayıcının siz çıkana kadar her zaman aynı modda başlayacak olmasıdır.

Üç nokta düğmesi> Ayarlar> Aile’ye tıklayarak izin verilen web sitelerini değiştirme, yaş grubunu değiştirme vb. Gibi çeşitli Çocuk Modu ayarlarını yönetebilirsiniz.

Varsayılan olarak, çocuk modu tüm web sitelerini engelleyecek şekilde yapılandırılmıştır, bu nedenle çocuğunuzun erişebileceği web sitelerinin URL’lerini manuel olarak eklemeniz gerekir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli