Sıradaki içerik:

SonicWall, SMA 100 güvenlik açığı için güncelleme yayınladı

e
sv

Microsoft, Windows 10 Enterprise LTSC desteğini 5 yıla indirdi

45 okunma — 20 Şubat 2021 16:54
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Windows 10 Enterprise LTSC desteğini 5 yıla indirdi

Microsoft, Windows 10 Enterprise Uzun Süreli Bakım Kanalı (LTSC) sürümlerinin destek ömrünü 10 yıldan yalnızca beş yıla indiriyor.

Bu şekilde şirket, LTSC sürümlerini (daha önce ‘kritik görev’ olarak biliniyordu) çalıştıran cihazların kullanıcıları için Windows 10 özellik güncellemelerini yüklemekten kaçınmak için mevcut zamanı yarıya indiriyor .

LTSC yaşam döngüsü değişiklikleri, bir sonraki IoT ve Enterprise LTSC sürümlerinin (büyük olasılıkla 21H2 olarak etiketlenmiş) piyasaya sürülmesinin planlandığı bu yılın ikinci yarısından itibaren yürürlüğe girecek.

“Bugün, Windows 10 Kurumsal LTSC ve Windows’un bir sonraki sürümü 10 IOT Kurumsal LTSC takvim yılı 2021 yılının ikinci yarısında (H2) ‘de çıkacak duyuruyoruz,” Microsoft 365 Ürün Müdürü Joe Luri  açıkladı.

 

Microsoft’a göre, bu yaşam döngüsü değişiklikleri, on yıllık LTSC desteğinin gerekenden daha fazla olduğunu söyleyen müşteriler tarafından da onaylandı.

Luri, “Müşterilerle yaptığımız derinlemesine görüşmeler sayesinde, daha önce bilgi çalışanı masaüstleri için bir LTSC sürümü kuranların çoğunun 10 yıllık yaşam döngüsünün tamamını gerektirmediklerini gördük,” diye ekledi.

“Senaryoların 10 yıllık destek gerektirdiği durumlarda, konuşmalarımızda bu ihtiyaçların genellikle Windows 10 IoT Enterprise LTSC ile daha iyi çözüldüğünü gördük.”

Ayrıca, değişiklikler yalnızca sonraki Enterprise LTSC sürümlerini etkilediği için Windows 10 Enterprise LTSC 2015/2016/2019 sürümlerinin mevcut on yıllık destek yaşam döngüsünde kalacağını da sözlerine ekledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli