Sıradaki içerik:

Microsoft, Çinli hackerlar sunucu yazılımı aracılığıyla grupları hedeflediğini söyledi

e
sv

4G Telefonların Yarısı İnternet Kullanmıyor !

06 Mart 2021 23:47
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

4G Telefonların Yarısı Telefonlarını Kullanmıyor !

4G ağları dünya nüfusunun yaklaşık% 85’ini oluşturan alanları kapsarken, 2020’de neredeyse yarısı hala çevrimdışıydı.

The International Telecommunication Union (ITU) ve Alliance for Affordable Internet (A4AI) tarafından yapılan bir analiz, internet erişimi için yüksek maliyetlerin bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) hizmetlerini kullanmanın önündeki ana engellerden biri olmaya devam ettiğini göstermektedir. Dünya çapında. Mobil ve sabit geniş bant fiyatları düşüyor, ancak özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki insanların çevrimiçi kalması için hala çok yüksek.

İnternet Çok Pahalı !

Ortak bir basın bülteninde, gelir farklılıklarını hesaba katarak, gelişmekte olan ülkelerde en az 1,5 gigabayt (GB) veri içeren bir mobil geniş bant aboneliğinin maliyeti yaklaşık dört kat daha fazla.

COVID-19 salgını dijital dönüşümü teşvik ederken, tüm insanları okul, iş, sağlık, işletme ve devlet hizmetlerine bağlamamız gerekiyor. ITU Genel Sekreteri Houlin Zhao, altyapıyı sadece zorlu zamanlar için değil, daha iyi bir gelecek için inşa ediyoruz.” dedi. Ona göre düşen fiyat eğilimi cesaret verici, ancak gelişmekte olan ülkelerde yine de düşürülmesi gerekiyor.

I CT hizmetleri 2020’nin ekonomikliği, mobil geniş bant, sabit geniş bant, mobil veri ve düşük ses kullanımı, mobil veri ve yüksek ses kullanımı ve mobil hücresel düşük kullanımı analiz eder. Beş kategorinin tümünde hizmet fiyatları geçtiğimiz yıl yavaş ama istikrarlı bir düşüşe devam etti.

Gelişmekte olan ülkeler, bu küresel fiyat düşüşünün ana itici güçleriydi. Bununla birlikte, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasında belirgin bir karşılanabilirlik farkı bulunmaktadır. 4G ağları dünya nüfusunun yaklaşık% 85’ini oluşturan alanları kapsarken, 2020’de neredeyse yarısı hala çevrimdışıydı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli