Sıradaki içerik:

Netflix En İyi Psikolojik Filmler 2021

e
sv

Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur ?

31 okunma — 20 Şubat 2021 23:43
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur ?

Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur ? konusunu sizler için derliyoruz. Biliyorsunuz ki dalgınlık ile bazılarımız telefonlarını kaybetmekte veya çaldırmaktadır. Bugün kaybolan veya  çalınan android cihazınızı telefon nasıl bulunur konusundan bahsedeceğiz.

Sanırım hepimiz bir yerde telefonunuzu kaybettiğinizde veya telefonunuz çalındığında nasıl bulacağım sorusunu kendinize soruyorsunuzdur. Çoğumuz arama yapmaya başlıyoruz, ancak titreşim modunun da kapalı olması bir anlam ifade etmiyor. Burada, etrafta bir yerde kaybolursa Android cihazınızı bulmanın daha iyi bir yolunu anlatacağım.

Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur ?

Telefonunuzu bulmak için Google’ın resmi Android Cihaz Yöneticisini kullanabilirsiniz, işte basit adımlar:

 1. Masaüstü tarayıcınızda Google’dan Android Aygıt Yöneticisi’ne gidin, BURADAN
 2. Daha önce Android Cihazınızı etkinleştirmek için kullandığınız ve Google Play’de kaydettiğiniz aynı Gmail hesabıyla giriş yapın.
 3. Şimdi cihaz adınızı ve son giriş tarihinizi göreceksiniz. Ayrıca, Zil, Kilitle ve Sil gibi üç seçenek göreceksiniz.
 4. Zil düğmesine tıkladığınızda, cihazınız yüksek sesle çalmaya başlar ve bu da telefonunuzu saniyeler içinde bulmanıza yardımcı olur. Bu işlev, telefonunuz sessiz moddayken bile çalışır.
 5. Cihazın kaybolması durumunda cihazınızı bir şifre ile de kilitleyebilirsiniz . Telefonunuzu bulanın sizi o numaradan arayabileceğinden emin olmak için bir mesaj ve numara girmelisiniz.
 6. Cihazın Konum servisleri açıksa , cihaz adının sağ tarafında bulunan servisi bul’a tıklayarak cihazın tam yerini bulabilirsiniz .

Sil’e tıklayarak da verileri silebilirsiniz. Cihazınızda fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleştirecek. Uygulamalarınız, fotoğraflarınız, müziğiniz ve ayarlarınız silinecek. Cihazı sildikten sonra Android Cihaz Yöneticisi artık çalışmayacaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama ayarı, cihazınız çevrimiçi olduğunda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

Güncelleme:  Artık Google’da ” Kayıp Telefon ” yazarak kayıp telefonunuzu bulabilirsiniz .

Uyarı: Kilitleme sırasında şifreyi unutmayınız. 

Sizler için derlediğimiz Kaybolan telefon bulma  konusu umarım sizlere faydalı olmuştur. Bir sonra ki makalemizde görüşmek üzere.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli