Sıradaki içerik:

Türk Hacker Güney Kıbrıs’a Saldırıyor!

e
sv

Pixel 5a Çıkış Tarihi ve Detaylar

26 Mart 2021 14:07
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pixel 5a Çıkış Tarihi

Pixel 5a Çıkış Tarihi  konusunu araştırdık. Google Pixel 4a, geçen yıl bütçe segmentinde büyük bir başarı yakaladı. Bazı kesintiler olsa da, akıllı telefon büyük ölçüde hem insanlar hem de uzmanlar tarafından beğeniliyor. Akıllı telefon bir OLED ekrana, ikonik Pixel kameraya, Pixel deneyimine sahip ve Android 12’ye yükseltilebilir  bunların hepsi sadece 350 dolara.

Şimdi, bazı söylentilere göre, Google bu yıl başka bir bütçe akıllı telefon getirmeyi planlıyor Google Pixel 5a. Bu yazıda, çıkış tarihi, teknik özellikleri, yeni özellikleri ve daha fazlası gibi tüm Google Pixel 5a sızıntılarından bahsedeceğiz. Esasen, Google’dan gelecek bütçe akıllı telefon hakkında bilmeniz gereken her şey.

Google Pixel 5a? Google Pixel 5a 5G olacak mı

Şu anda Google Pixel 5a hakkında çok fazla bilgi olmasa da, gelişi kesinlikle onaylandı. Android 12 geliştirici önizlemesinde, “Pixel 5a: GR0M2” den bahsediliyor.

İlginç bir şekilde, alfasayısal kelime GROM2 (Pixel 5a model numarası gibi görünüyor) daha sonra Hint Standartları Bürosu (BIS) web sitesinde de göründü ve böylece Google Pixel 5a’nın varlığını daha da doğruladı.

Şimdi, soru bir Google Pixel 5a 5G varyantı olup olmayacağı. Şu an itibariyle, bu bilgileri araştıran Pixel 5a sızıntısı yok, ancak bir 5G varyantı olacağını umuyoruz.

Pixel 5a Yayın Tarihi

Sızıntı yapan Jon Prosser’e göre, Google Pixel 5a lansmanı 11 Haziran’da planlanıyor. Ancak, iddianın etrafında çok fazla kanıt olmadığı için bunu biraz tuzakla ele alalım. Olduğu söyleniyor, muhtemelen Google Pixel 5a aynı anda piyasaya sürülecek.

https://twitter.com/jon_prosser/status/1367844872892387330

Geri dönersek, Google Pixel 3a Mayıs ayında Google’ın yıllık geliştirici konferansında başlatıldı. Pixel 4a’nın geçen yılın Mayıs ayında da piyasaya sürülmesi planlanmıştı, ancak COVID-19 gerçekleşti. Google I / O 2020 iptal edildi ve akıllı telefon sonunda Ağustos ayında piyasaya sürüldü.

Virüs tamamen geçmediğinden, Google Ağustos ayında Pixel 5a lansmanını sürdürebilir. Ama bundan daha erken gelebilir.

Pixel 5a Fiyat

Google Pixel 5a’nın fiyatı hakkında herhangi bir sızıntı yok, bu yüzden hepsi havada. Ancak, büyük olasılıkla 400 ila 450 dolar arasında olacak.

Pixel 5a Tasarımı

Şimdiye kadar, cihazın nasıl görüneceğiyle ilgili yalnızca bir tane büyük Pixel 5a sızıntısı oldu ve beklediğimiz gibi. Göre görüntüleyicilerine sızan Steve Hemmerstoffer tarafından paylaşılan, Piksel 5a akım Piksel 4a 5G neredeyse aynı olacaktır.

Steve, Pixel 5a’nın Pixel 4a 5G’den yalnızca 2,3 mm daha uzun, 0,8 mm daha dar ve 0,6 mm daha kalın olduğunu söylüyor. Bunun dışında Pixel 4a 5G’den 6.2 inç OLED FHD + ‘a sahip olacak ancak alt kısımda biraz daha kalın çerçeveye sahip olacak.

Pixel 3a ve Pixel 4a’da kullanılan plastik panelden farklı görünen “yekpare (muhtemelen plastikten yapılmış) bir arka panele” sahip olacak.

Sonuç olarak, Google’ın Pixel 5a tasarımına fazla çaba sarf etmeyeceği anlaşılıyor. Mevcut Pixel 5a sızıntılarına dayanarak, Google’ın yaklaşan bütçe akıllı telefonu çoğunlukla Pixel 4a 5G yeniden paketlenecek.

Pixel 5a Kamera

Steve’e göre, Google Pixel 5a çift kamera kurulumuna sahip olacak, ancak “Pixel 4a 5G ve Pixel 5’te görülen konfigürasyonun aynısı” olacak. Başka bir deyişle, aynı 12,2 MP birincil kameranın yanı sıra 16 MP ultra geniş kamera bekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, Google Pixel 6’da da göreceğimiz bazı yeni kamera özellikleri büyük olasılıkla olacaktır.

Bunun dışında, Pixel 5a hala bir delikli kameraya sahip olacak. 9to5Google’a göre , delik büyük olasılıkla biraz daha küçük olacak – 65 piksel yerine 55 piksel yarıçap. Ancak sensörde değişiklik olacağını düşünmüyoruz. Başka bir deyişle, Google muhtemelen standart 8 MP selfie kamerasıyla gidecek.

Pixel 5a Özellikleri

Google Pixel 5a, muhtemelen Pixel bütçe serisinde bulunan 3,5 mm kulaklık girişi, arka parmak izi sensörü, üstte hoparlör ızgarası, ana hoparlör için altta iki kesik ve bir USB gibi tipik özelliklere sahip olacaktır. -C bağlantı noktası.

Pixel 5a’nın hangi işlemciyi kullanacağına dair bir bilgi yok, ancak performansın Pixel 4a’daki en büyük şikayetlerden biri olduğu için iyi bir işlemci olacağını umuyoruz. Pixel 5a, muhtemelen mevcut Pixel 4a’da kullanılan Snapdragon 730G’nin halefi olan Snapdragon 732 ile birlikte gidecek.

Bu arada, bir Google Pixel 5a 5G varyantı olacaksa, mevcut 4a 5G selefi Snapdragon 765G’yi çalıştırdığı için muhtemelen Snapdragon 768G’ye sahip olacaktır. Bunun dışında, Pixel 5a muhtemelen aynı 6GB RAM ve 128GB depolama alanına sahip olacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli