Sıradaki içerik:

Hacklenen Facebook Hesabını Geri Alma

e
sv

Samsung Kan Basıncı İzleme Özelliği Getirecek

24 Şubat 2021 00:20
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Kan Basıncı İzleme

Samsung, en son iki akıllı saatine kan basıncı izleme özelliği ekleyecek bir güncelleme yayınlamaya başladı. Samsung Galaxy Watch 3 ve Galaxy Watch Active 2 akıllı saatlere gelecek bu özellik çok dikkat çekiyor.

Geçen ay, Samsung’un yeni özelliğin kilidini açacak bir cihaz yazılımı güncellemesi hazırladığını öğrendik ve şimdi dünya çapında binlerce saat satan Samsung yeni bir özelliğini sunuyor. Bir kaç hafta sonra yüklenecek bu özellik saatleri kullanan kullanıcıları meraklandırmaya başladı bile.

Apple, 2018’de kardiyovasküler hastalık belirtisi olabilecek düzensiz kalp ritimlerini tespit etmek için bir EKG uygulamasıyla Apple Watch 4’ü piyasaya sürdüğünde yeni bir çığır açtı ve bir süre için aynı zamanda bir akıllı saati piyasaya süren ilk şirket olacak gibi görünüyordu. kan basıncı izleme özelliği içim , ancak Samsung harekete geçti.

Geçen yıl Apple’ın, bileklikteki basınç sensörlerini kullanarak kan basıncını invazif olmayan bir şekilde ölçmenin bir yolunu açıklayan bir patent kaydettiğini öğrendik. O zamanlar özelliğin o zamanlar piyasaya sürülmemiş olan Apple Watch 6’da görünebileceğini tahmin ediyorduk,  ancak bu cihaz birkaç ay sonra piyasaya sürüldüğünde durum böyle değildi.

EKG Sensörü Özelliği Gelebilir !

EKG uygulamaları artık ana bir özellik haline geldi, bu nedenle Samsung’un en son aygıt yazılımı güncellemesinin, tıbbi yönetimlerden onay beklemek üzere devre dışı bırakılan Galaxy Watch 3 ve Galaxy Watch Active 2’deki EKG sensörünün özelliğini tekrar gelebilir.

Bu, iki Samsung saatini Fitbit Sense ve Withings Scanwatch gibi cihazlarla aynı hizaya getirecek ve onları kardiyovasküler sağlıklarını kontrol etmek isteyen herkes için iyi bir bütçe seçeneği haline getirecek.

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/davidphelan/2021/02/21/samsung-galaxy-watch-3-adds-critical-health-upgrade-to-overtake-apple-watch/?sh=5784dff53cf5
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli