Sıradaki içerik:

Düşük Bilgisayarlarda Yüksek FPS ile Valorant Nasıl Oynanır?

e
sv

SMS Yedekleme ve Telefona Geri Yükleme

16 Nisan 2021 15:44
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SMS Yedekleme ve Telefona Geri Yükleme

SMS Yedekleme ve Telefona Geri Yükleme konusunu sizler için araştırdık. Diyelim ki önemli bir metin mesajı aldınız ve onu arşivlemeye çalışırken yanlışlıkla mesajı sildiniz. Şimdi, silinen mesajları nasıl kurtarırsınız? Bunun bir yolu, bir telefon veri kurtarma yazılımı kullanmaktır veya ilk etapta güçlüğü önlemek için tüm metin mesajlarınızı Android’de yedekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, varsayılan Google yedeklemesini kullanabilir veya üçüncü taraf bir SMS yedekleme ve geri yükleme aracı seçebilirsiniz.

Bu makalede, SMS metin mesajlarını nasıl yedekleyebileceğinizi ve bunları Android cihazınıza nasıl geri yükleyebileceğinizi göreceğiz.

SMS Yedekleme ve Telefona Geri Yükleme

1. Google Yedeklemeyi Kullanarak SMS Yedekleme

Google, şirket içi bir SMS yedekleme ve geri yükleme özelliği sunar. Ancak, tüm Android cihazlarda bulunmaması ve Google’ın otomatik SMS yedeklemesini ne zaman gerçekleştirmesi gerektiğini kontrol edemediğiniz ve yedeklemenin 57 gün sonra sona ermesi gibi çeşitli kısıtlamalarla birlikte gelir.

İşin iyi yanı, gizliliğiniz hakkında endişeleriniz varsa, bu, SMS’i yedeklemek ve geri yüklemek için üçüncü taraf bir araç kullanmayı gerektirmediğinden en iyi seçenektir.

Metin mesajları Google Drive’a nasıl yedeklenir?

 1. Android ayarlarına gidin.
 2. Google> Yedekleme’yi seçin.
 3. Cihazınızın adına dokunun ve yedeklemenin “SMS Metin Mesajları” içerip içermediğine bakın.
 4. Geri dönün ve Şimdi Yedekle’ye dokunun.

Yedekleme tamamlandığında, onu Google Drive’ınızın Yedeklemeler sekmesinin altında bulacaksınız.

Android’de metin mesajlarını yedeklemek için en iyi araçlar. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayana kadar SMS yedeklemesini geri yükleyemeyeceğinizi unutmayın. Bu nedenle, yeni bir Android cihazı kuruyorsanız ve metin mesajlarını geri yüklemek istiyorsanız Google yedeklemeyi kullanın.

2. Üçüncü Taraf Bir Araç Kullanarak SMS Yedekleme

Android’de metin mesajlarını yedeklemenin başka bir yolu da üçüncü taraf bir araçtır. SMS Yedekleme ve Geri Yükleme harika bir seçenektir ve genellikle önerilir. Ama her zaman Microsoft’tan SMS Organizer’ı tercih ederim .

Bunun nedeni, yalnızca Android’de SMS’i yedeklemek için bir araç olmamasıdır; öncelikle kısa mesajları sezgisel olarak organize etmek için bilinen bir SMS uygulamasıdır. SMS Organizer’ı uzun süredir kullanıyorum ve başka bir SMS uygulamasına ihtiyaç duymadım.

SMS Organizer kullanarak metin mesajları nasıl yedeklenir:

 1. SMS düzenleyici uygulamasına gidin
 2. Sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun
 3. Ayarları şeç 
 4. Yedekle ve Geri Yükle’ye dokunun
 5. Yedekleme’yi seçin
 6. Otomatik Yedekleme’ye dokunun ve SMS yedeklemesini günlük, haftalık veya aylık olarak ayarlayın.
 7. Metin mesajlarını yeni bir Android cihazda geri yüklemek istiyorsanız, uygulamayı yükleyin> Hesabınızda oturum açın ve Geri Yükle’yi seçin.

SMS Yedekleme ve Geri Yükleme’den farklı olarak, SMS düzenleyicinin SMS’i saatlik yedekleme veya otomatik yedekleme için tekrar eden bir zamanlanmış zaman ayarlama seçeneği yoktur. Bununla birlikte, her iki uygulama da SMS’inizi Android’de yedeklemek için etkilidir. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli