Sıradaki içerik:

Telegram Uygulamasının Bazı Önemli Güvenlik Açıkları Olduğu Söyleniyor

e
sv

Telefona Gelen Mesajlar Nasıl Engellenir?

70 okunma — 16 Şubat 2021 18:46
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefona Gelen Mesajlar Nasıl Engellenir? 

Telefona Gelen Mesajlar Nasıl Engellenir?  konusunu sizler için araştırdık. Kullanıcıların bir platformu kullanmak için çoğunlukla telefon numaralarını kaydetmeleri gerekir; bir uygulama, banka hizmeti veya işletme olabilir.

Telefon numaranızı vermenin sorunu, istenmeyen metin mesajları alabilmenizdir ve numaranın mesajlaşmasını engellemenin tek pratik çözüm olabilir.

Bu nedenle, günlük olarak aldığınız spam mesajlarının sayısından rahatsızsanız, iPhone ve Android’de metin mesajlarını engellemenin yolları vardır.

Telefona Gelen Mesajları Engelleyebilir Miyim ?

Kısa cevap Evet – iPhone ve Android’de metinleri engelleyebilirsiniz. Ancak karşılaştıracak olursak, Android’de spam mesajları engellemek iOS’tan daha etkilidir.

Android’de, varsayılan mesajlaşma uygulamasından gelen metin mesajlarını engellemenin dışında, kullanıcı etkileşimi olmadan birden fazla numaradan gelen istenmeyen mesajları engelleyebilen üçüncü taraf mesajlaşma uygulamaları yükleyebilirsiniz. Öte yandan, iPhone’daki metinleri engellemenin tek yolu iMessage uygulamasıdır. İMessage’ın SMS filtrelemesi olsa da, çok sağlam değildir.

Bunun da ötesinde, metin mesajlarının yanı sıra, bu numaradan gelen aramaları, e-postaları ve FaceTime’ı da engeller. Bu, yalnızca birisinin mesaj göndermesini engellemek ancak çağrılarını almaya devam etmek isteyenler için bir sorun yaratır.

Bununla birlikte, iPhone’daki metinlerin nasıl engelleneceğine bakalım. Telefona Gelen Mesajlar Nasıl Engellenir? bir bakalım.

İPhone’da Mesajlar Nasıl Engellenir ?

 1. İPhone’unuzdaki iMessage uygulamasına gidin
 2. Engellemek istediğiniz sohbete dokunun
 3. Üstteki kişinin simgesine dokunun> Bilgi Seçin
 4. Sonraki sayfada Bilgi’ye tekrar dokunun
 5. Numaranın mesaj göndermesini engellemek için Bu Arayanı Engelle> Kişiyi Engelle seçeneğine dokunun
 6. Numaranın engelini kaldırmak için Bilgi paneline geri dönün.

Yalnızca belirli bir numaradan mesaj bildirimlerini almayı durdurmak istiyorsanız, Bilgi panelinde “Uyarıları gizle” yi değiştirebilirsiniz. Bir bildirim sesi alırken, bildirim panelinde mesaj olmayacaktır.

 

Android’de  Mesajlar Nasıl Engellenir ?

Farklı üreticilerin Android telefonları farklı bir kullanıcı arayüzüne ve kendi varsayılan mesajlaşma uygulamalarına sahiptir. Android’de spam mesajları engelleme seçeneği, kullandığınız mesajlaşma uygulamasına bağlı olacaktır.

Google Mesajlar uygulamasında Android’de metinleri nasıl engelleyeceğinizi göstereceğiz . Google Pixel cihazlarında varsayılan mesajlaşma uygulamasıdır ve neredeyse tüm Android cihazlara yüklenebilir.

 1. Mesajlar uygulamasına gidin
 2. Engellemek istediğiniz sohbete uzun basın
 3. Sağ üst köşedeki Engelle simgesine dokunun.
 4. Bilinmeyen bir kişiden gelen istenmeyen bir metinse Spam Olarak Bildir seçeneğinin işaretini kaldırın .
 5. Tamam’a dokunun.

Google mesaj ayarlarında, gelen spam metin mesajlarını otomatik olarak engelleyecek Spam korumasını etkinleştirdiğinizden emin olun .

Arayanın engellemesini kaldırmak için – Ana sayfanın sağ üst köşesindeki menü simgesine dokunun> Spam ve engellendi’ye dokunun> Mesaja dokunun> Engellemeyi Kaldır’a dokunun .

Android’de Mesajları Engellemek İçin En İyi Uygulama

Bize göre, Microsoft’tan SMS Organizer , Android’de spam metinleri engellemek için en iyi mesajlaşma uygulamalarından biridir.

Akıllı sıralama özelliğine sahiptir ve mesajları Kişisel, İşlemsel ve Promosyonlar sekmesi altında tutar. Varsayılan olarak, bir promosyon mesajı aldığınızda bilgilendirilmezsiniz, ancak bunu ayarlardan değiştirebilirsiniz.

Bunun dışında, Android uygulaması bulut yedekleme, otomatik hatırlatıcılar, karanlık bir tema ve çok daha fazlasını içerir.

Telefona Gelen Mesajlar Nasıl Engellenir? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli