Sıradaki içerik:

En Çok Kullanılan 10 Kripto Paralar Ve Özellikleri

e
sv

Telefonda Bölünmüş Ekran Nasıl Kullanılır ? Yan Yana İki Uygulama Kullanma

37 okunma — 18 Şubat 2021 18:38
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefonda bölünmüş ekran

Telefonda bölünmüş ekran yapma konusunu sizler için araştırdık. Google bizi Android 7.0 Nougat’ta bir üretkenlik özelliği olarak Android bölünmüş ekranla tanıştırdı. Bu ekran Aynı anda iki uygulamayı kullanmanıza olanak sağlıyor. Örneğin, ekranın bir tarafında bir YouTube videosu çalıştırabilir ve diğer tarafında bir metne yanıt verebilirsiniz.

Yıllar geçtikçe, özellik birkaç geliştirme gördü, bu nedenle pek çok kişi ekranı herhangi bir Android cihazda bölebileceğinizi ve aynı anda iki uygulamayı kullanabileceğinizi bilmiyor. Bu yazıda, Android Bölünmüş Ekran Nasıl Kullanılır ? konusunu sizler için derleyeceğiz.

Telefonda bölünmüş ekran nasıl kullanılır?

Çoğu Android cihaz çoklu pencere desteğine sahipken, özelliği değiştirme adımları, kendi özel Android dış görünümlerini çalıştıran akıllı telefonlarda biraz farklı olabilir. Bununla birlikte, Bölünmüş ekran geçişi genellikle Son uygulamalar menüsünde bulunur.

 • Ekranın bir tarafında çalıştırmak istediğiniz Android uygulamasını açın
 • Ekranın sol alt kısmındaki Son uygulama düğmesine dokunun
 • Son uygulamaya uzun basın
 • Android bölünmüş ekran düğmesine dokunun
 • Ekranın diğer tarafında çalıştırmak istediğiniz uygulamayı seçin. Ayrıca alttaki ana sayfa düğmesine dokunabilir ve ana ekrandan veya uygulama çekmecesinden seçim yapabilirsiniz.

Bölünmüş ekran modundayken iki uygulamayı ayıran siyah bir çubuk göreceksiniz. Bir uygulamanın boyutunu büyütmek için yukarı veya aşağı sürükleyebilirsiniz. Android’de bölünmüş ekran modunu kaldırmak için siyah çubuğu tamamen ekranın kenarına doğru sürükleyin.

Xiaomi cihazlarında, Android bölünmüş ekranını bir uygulamada bir gezinme düğmesine uzun basarak da değiştirebilirsiniz. Etkinleştirmek için Ek Ayarlar> Düğme Kısayolları> İşlevsel Kısayollar’a gidin. Xiaomi olmayan cihaz sahipleri, bu işlevi almak için Google Play Store’dan Bölünmüş Ekran kısayol uygulamasını indirebilir.

Lütfen bazı uygulamaların bölünmüş ekran modun da sorunsuz çalışmayabileceğini ve çok azının Android’in Çoklu pencere özelliğini desteklemeyebileceğini unutmayın. Ancak, Android’in geliştirici ayarlarında “Etkinlikleri yeniden boyutlandırılabilir olmaya zorla” seçeneğini etkinleştirerek bir uygulamayı bölünmüş ekran modun da çalışmaya zorlayabilirsiniz . Bu seçeneği değiştirdikten sonra yeniden başlattığınızdan emin olun.

Telefon ile Aynı anda iki video nasıl oynanır?

Şu anda, Android’deki bölünmüş ekran modu, kullanıcıların aynı anda iki videoyu oynatmasına izin vermiyor. Bir tarafta YouTube’u açtıysanız ve diğer tarafta tekrar açmayı denerseniz, uygulama ilk ekranda yeniden açılacaktır.

Diğer video aynı platformdan değilse iki videoyu yan yana yapabilirsiniz, ancak Android yine de videoları birlikte oynatmanıza izin vermeyecektir. Benzer şekilde, iki farklı platformda açıldıkları sürece fotoğrafları yan yana görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli