Sıradaki içerik:

Etik Hacker Nasıl Olunur?

e
sv

Telefonda Silinen Kişiler Nasıl Kurtarılır?

28 okunma — 21 Şubat 2021 13:54
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefonda Silinen Kişiler Nasıl Kurtarılır?

Telefonda Silinen Kişiler Nasıl Kurtarılır? konusunu sizler için derliyoruz. İş arkadaşımın veya arkadaşlarımın telefon numarasını kazara sildiğim de veya kaybettiğimde genelde bu sorunla karşılaşıyoruz. Hatalı olsak bile bunun için tüm suçu telefonumuz yüzünden olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yüzden, silinen kişileri basit bir yöntem kullanarak Android’den nasıl kurtarabileceğiniz bir makaleyi sizler için hazırladık. Telefonda Silinen Kişiler Nasıl Kurtarılır? bir bakalım.

Muhtemelen kişileriniz silinmez

Kişilerinizin gittiğini fark ederek paniğe kapılmadan önce Android cihazınıza bir göz atmanızı tavsiye edeceğim. Kişilerinizin silinmemiş olması mümkün olabilir.

Bunun için önce Kişileri açmanız , ardından sağ üst köşede bulunan üç nokta  sembolüne tıklamanız gerekir . Şimdi görüntülenecek Kişiler’i seçin ve Tüm kişiler’i seçtiğinizden emin olun . Şimdi geri dönün ve kişilerinizi geri alıp almadığınızı kontrol edin; geri döndüyse, silinmemiş veya kaybolmamış, sadece gizlenmiştir.

Silinen kişileri Gmail ile kurtarma

Cihazınız Google hesabıyla senkronize edilmişse, bir Android’den silinen kişileri kurtarmak çok kolaydır. Bilerek veya bilmeyerek silinen 30 güne kadar eski kişileri geri yükleyebilirsiniz. Gmail ile silinen kişiyi kurtarma yöntemi aşağıdaki gibidir:

 1. Android cihazınızı kaydetmek için kullandığınız aynı Gmail kimliğini kullanarak oturum açın.
 2. Şimdi sol köşede bulunan Gmail açılır menüsünü tıklayın ve Kişiler’i seçin
 3. Şimdi tıklayın Daha tuşuna basın ve  kişileri geri yükleme tuşuna basın. Burada kişileri geri yüklemek için zaman seçebilir veya özel seçerek zamanı doldurabilirsiniz.

Not:

 1. Bu adımları izledikten sonra kişileri geri yüklemekte zorlanırsanız, aynı şeyi yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz: ( https://www.google.com/contacts/u/0/?cplus=0#contacts ).
 2. Veri kurtarma yazılımını kullanarak da kişileri geri yükleyebilirsiniz. Bunları cihazınıza indirip yüklemeniz yeterlidir ve bu işi sizin için yapacaktır.

Telefonda silinen kişileri kurtarma konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur. Kayıp kişilerinizi geri yüklerken hala sorun yaşıyorsanız, yorumlarda bizler sizlere yardımcı olabiliriz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli