Sıradaki içerik:

Kaybolan Android Telefon Nasıl Bulunur ?

e
sv

Telefonda Spam Mesajlar Nasıl Engellenir?

44 okunma — 21 Şubat 2021 00:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefonda Spam Mesajlar Nasıl Engellenir?

Telefonda Spam Mesajlar Nasıl Engellenir? konusunu sizler için derliyoruz. Tıpkı rahatsız edici e-posta spamları gibi, SMS spam mesajları da sosyal mühendislik dolandırıcılarından beklenmeyen reklamlara kadar çeşitlilik gösterir. Eminim ki tıpkı benim gibi siz de bu spam mesajlardan bıkmışsınızdır. Spam mesajlarının çoğu, bağlantılar ve sinir bozucu reklamlardan oluşmaktadır.

SMS spam’lerinin artmasıyla birlikte, bu spam’leri filtrelemek için Android Play Store ve Apple Store’da birçok uygulama geldi. Sizlerde bu mesajlardan bıktıysanız bu makalemizi okumanızı öneriyoruz. Öncelikle andoid telefonlara bir bakalım.

Android’ Spam Mesajlar Nasıl Engellenir?

Android Play Store’da spam’leri engellemek için pek çok üçüncü taraf uygulaması vardır, ancak Google’ın Hangouts uygulamasını kullanarak bu rahatsız edici numaraları engelleyebilirsiniz. Hangouts uygulaması, Android telefonunuza önceden yüklenmiş olarak geldiği için kolayca bulunabilir. O telefonunuzda mevcut değilse, siz bu uygulamayı indirebilirsiniz buradan indirin. Android’inizde spam mesajları engellemek için önce Hangouts’u varsayılan mesajlaşma uygulamanız olarak yapmanız gerekir.

Hangouts’u varsayılan mesajlaşma uygulamanız yapın

Ayarlar> Diğer> Varsayılan SMS uygulaması> Hangouts.

Hangouts ile spam iletileri engelleyin

 1. Hangouts uygulamasını açın . Tüm eski metin mesajlarını otomatik olarak içe aktaracaktır.
 2. Şimdi engellemek istediğiniz spam içerikli bir mesajı açın.
 3. Sağ üst köşede üç nokta göreceksiniz, ona dokunun.
 4. Şimdi Kişiler ve seçenekler üzerine dokunun .
 5. 5. Şimdi birkaç seçenek göreceksiniz, bunlardan biri [sayı] Engelle seçeneğine  dokunun ve tekrar Engelle’ye dokunun .

Artık spam mesajları engellediniz. Geçmişte engellediğiniz herhangi bir numarayı görmek isterseniz Hangouts uygulamasının ana ekranına dönün ve menü çubuğunu açmak için sol üst köşeye dokunun. Engellenen insanlar seçeneğini öğreneceksiniz . Oradan , fikrinizi değiştirirseniz diye engelleri kaldırabilirsiniz .

İPhone  Spam Mesajları Nasıl Engellenir?

İPhone’da Spam mesajlarını engellemek Android’e kıyasla oldukça kolaydır.

 1. Mesajları açın ve Kişiye dokunun .
 2. Küçük i düğmesini göreceksiniz, ona dokunun.
 3. Şimdi Spamcı için bir kişi kartı göreceksiniz.
 4. Şimdi aşağı kaydırın ve Bu Arayanı Engelle seçeneğine dokunun .

Bu şekilde ise iphone telefonda spam mesajları engellediniz. Daha önce engellenen spam mesaj gönderen kişilerden herhangi birinin engellini kaldırmak veya kontrol etmek istiyorsanız, Ayarlar’a, ardından Mesajlar’a gidin ve ardından en alta kaydırın ve Engellendi seçeneğini bulacaksınız. Sağdan sola kaydırın ve kırmızı Engellemeyi Kaldır düğmesine dokunun.

Telefonda Spam Mesajlar Nasıl Engellenir? konusunu sizler için derledik umarım sizlere faydalı olmuştur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli