Sıradaki içerik:

Discord Kullanım Kılavuzu ( 12 Madde)

e
sv

Netflix En iyi Mini Diziler

02 Mart 2021 13:57
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix En iyi Mini Diziler

Netflix En iyi Mini Diziler konusunu sizler için araştırdık. Netflix son dönemlerde en popüler olan film ve dizi izleme platformudur. Uzun soluklu dizileri izlemeyi sevenlerin yanı sıra mini dizileri seven kullanıcıların olduğunu söyleyebiliriz. İşte aşağıda en popüler ve keyifle izleyebileceğiniz Neflix mini dizileri hazırladık.

Netflix En iyi Mini Diziler 2021

Sizler için derlediğimiz bu makalemizde en iyi mini dizilerden bahsettik. Netflix en popüler dizilerini aşağıda sıraladık.

1- Rise Of Empires: Ottoman

Dizi 2020 yılında yayınlanmıştır ve tarihin en büyük imparatorluklarından biri olan Osmanlı İmparatorluğunu’nun Bizans ile yaptığı savaşları, İstanbul’un fethini, Fatih Sultan Mehmet’i konu alıyor. Dizinin toplamda 6 bölümü bulunmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı ise 8.0. Belgesel türdeki dizinin senaryosunu tarihçilerimiz; Celal Şengör ve Emraf Safa tarafından kaleme alınmıştır. Dizinin baş rolünde de, Cem Yiğit Üzümoğlu oynamaktadır.

2. Unorthodox

Dizi 2020 yılında yayınlanmıştır ve New York’da Ortodaks geleneklere bağlı Yahudi ailede yaşayan genç kızın görücü usulü evlendirilmesi kararlaştırılır. Genç kız bunu istemez ve Berlin’e kaçar. Berlin’de yeni hayata başlayan genç kız istediği hayatı yaşamaya başlar. Ama geçmişi peşini bırakmaz. Dizinin toplamda 4 bölümü bulunmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı 8.1.

3- The Eddy

Dizi 2020 yıllında yayınlanmıştır ve Paris’in arka sokaklarından birinde küçük bir caz kulübü olan Elliot Udo, hayatındaki en büyük amacı olan kulübünü hayatta tutmaya çalışmaktadır. Kendini zor idare eden Elliot’un hayatı kızı ve ortağı yüzünden mahvolur. Dizinin toplamda 8 bölümü bulunmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı 7.0.

4. The English Game

Dizi 2020 yılında yayınlanmıştır ve futbolun tarihini ve gelişimini, İngiliz bir futbolcunun hayatını konu alıyor. Dizinin türü dram, spor, tarih. Dizinin toplamda 6 bölümü bulunmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı 7.6.

5. Alias Grace

Dizi 2017 yılında yayınlanmıştır ve cinayetten yargılanan ömür boyu hapse mahkum edilen 16 yaşındaki Grace Marks’ın hayat hikayesini konu alıyor. Dizinin türü gizem, gerilim, tarih. Dizinin toplamda 6 bölümü bulunmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı 7.8.

6.The Spy

Dizi 2019 yılında yayınlanmıştır ve yaşanmış bir hikayeyi konu alıyor. Dizi İsrail ile çalışan ajan Eli Cohen’in hikayesini gözler önüne seriyor. Eli Cohen Suriye’de görevlendiriliyor ve görevi boyunca yapmış olduğu işlerle devlette söz sahibi oluncaya kadar yükselir. Dizinin türü dram, gerilim. Dizinin toplamda 6 bölümü bulunmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı 7.9.

7. Unbelievable

Netflix’in en beğenilen mini dizilerinden biri olan ve ödüllere layık görülen bu dizi 2019 yılında yayınlanmıştır ve tecavüze uğradığını söyleyen bir kızın hayat hikayesini konu alıyor. Tecavüze uğradığını söyleyen genç kıza kimse inanmıyor ve bu iddiadan dolayı suçlanıyor. Dizinin türü suç, dram. Dizinin toplamda 8 bölümü bulunmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı 8.5.

8. When They See Us

Dizi 2019 yılında yayınlanmıştır ve etkileyici konusuyla dikkat çekmektedir. Dizide 5 siyahi gencin adalet mücadelesi anlatılmaktadır. Central Park’ta bir kadının saldırı ve tecavüze uğraması üzerine 5 siyahi gence dava açılıyor ve suçsuz yere mahkum edilmesini anlatıyor. Fakat suçlamaları inkar eden gençler özgürlüklerine kavuşmak için ispatlamaya çalışıyorlar. Dizinin türü biyografi, suç, dram. Dizinin toplamda 4 bölümü bulunmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı 8.9.

9. Seven Seconds

Dizi 2018 yılında yayınlanmıştır ve Jersey City’de yaşanan trajik bir olayı anlatıyor. Trafik kazasını konu alıyor, polisin açtığı ateş sonucunda bir kızın yaralanmasıyla başlayan olaylar büyük davalara sebebiyet verir. Dizinin türü dram, polisiye. Dizinin toplamda 10 bölümü bulunmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı 7.7.

10. The Haunting of Hill House

Dizi 2018 yılında yayınlanmıştır ve Shirley Jackson’un aynı isimle çok satan romanından uyarlanmıştır. Perili köşk adıyla anılan evde büyüyen ve sonrasında farklı yerlere dağılmış 5 kardeşin bir olay sonrasında tekrar köşke gelmeleriyle başlar. Korku türünde yapılmış ve Netflix’te en çok izlenen dizilerden biridir. Dizinin toplamda 10 bölümü bulunmaktadır. Dizinin güncel IMDb puanı 8.7.

Netflix En iyi Mini Diziler konusunu burada sona erdiriyoruz. Sizinde izlediğimiz güzel bir dizi var ise burada yorumlarda paylaşabilirsiniz. Esenlikle kalın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli