Sıradaki içerik:

En İyi Bilgisayar Temizleme Programları

e
sv

Netflix Şifre Paylaşımını Önlemeye Çalışacak !

12 Mart 2021 15:23
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix Şifre Paylaşımını Önlemeye Çalışacak !

Hesapları birden fazla evde paylaşma özelliği olan,Netflix artık hesapları tek evde paylaşacak.  Yayın devi kötü niyetli kişilerin hesapları ele geçirmesini önlemek için böyle bir güvenlik oluşturmaya karar verdi.

GammaWire tarafından tespit edilen bilgilere göre, bir  Netflix kullanıcısı, “Bu hesabın sahibiyle yaşamıyorsanız, izlemeye devam etmek için kendi hesabınızın olması gerekir” şeklinde uyarılar ve kendi hesaplarını bir 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Hesabın gerçekten kendilerinin (veya iletişim halinde oldukları başka birinin) olduğunu doğrulamak için, bu kullanıcılara metin yoluyla hesap sahibinin e-posta adresine veya telefon numarasına bir doğrulama kodu göndermeleri teklif edildi.

Hesap Sahibinin Telefonuna Sms Gelecek !

Birisinin başkasının hesabını kendi bilgisi olmadan kullandığı ender durumlarda, bu açıkça bazı problemler yaratacaktır. Ancak  bu engel şöyle ki hesap sahibinin izni olmadan artık hesaplara giremeyeceksiniz. Hesaplar artık ikili doğrulama kodu isteyecek.

Netflix şifrenizi paylaşırken bir güvenlik riski var mı?

ESET’te bir siber güvenlik uzmanı olan Jake Moore, konuya ve Netflix gibi hizmetler söz konusu olduğunda parola paylaşımına yönelik normalde katı tutumumuzun nasıl değiştiğine ilişkin yorum yaptı.

İnsanlara e-posta hesabı şifrelerini başkalarıyla paylaşıp paylaşmadıklarını soracak olsaydım, büyük çoğunluk muhtemelen ‘kesinlikle şanssız!’ derdi… ama konu Netflix, Amazon Prime ve Spotify gibi medya hizmetlerine gelince, böyle bir şifre paylaşımı Aslında oldukça yaygındır. Masum görünebilir, ancak insanlar medya hizmetlerinde diğer hesaplar için kullandıkları parolanın aynısını kullandıklarında, bu tehlikeli olmaya başlar ve hesapların tehlikeye girme riski artar.

ESET’in araştırmalarıne göre anket yaptığı kişilerin dörtte birinin Netflix şifrelerini kasıtlı olarak paylaştığını keşfetti. Moore, şifrenizi paylaşmanın en bariz tehlikesinin, bir sonraki kişinin şifrenizi başka biriyle paylaşabileceğine dikkat çekiyor. 

Moore, kolay bir düzeltme olduğunu öne sürüyor, ancak birisinin sizin bilginiz olmadan hesabınıza eriştiğinden endişelenirseniz ki bu çok nadirdir. “Ancak, insanların hesaplarını paylaşmayı tamamen bırakmalarını beklemek gerçekçi değil, bu yüzden benim tavsiyem, geçen yıl boyunca erişim kazanmış ve erişmemesi gereken herkesi temizlemek için şifrelerinizi düzenli olarak değiştirmeniz olacaktır. karmaşık parolalar bir parola yöneticisiyle birleştirildiğinde, tehlikeye girme riskinizi azaltacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli