Olaydan 1 yıl sonra birçok ünlü kişinin hesaplarını ele geçiren Twitter hackerı tutuklandı. 22 yaşındaki İngiliz vatandaşı Joseph O’Connor, İspanya’nın Estepona kentinde İspanyol Ulusal Polisi tarafından tutuklandı.

ABD Adalet Bakanlığı, Twitter korsanının birkaç TikTok ve Snapchat hesabını hacklemeye de karıştığını söylüyor. Ayrıca bir genci siber tacizle suçlanıyor.

Temmuz 2020 Twitter Hesapları Hacklendi!

Geçen yıl, 15 Temmuz’da bir Twitter korsanı, eski ABD Başkanı Barack Obama, Elon Musk, Jeff Bezos, Joe Biden ve diğerlerinin hesaplarını ele geçirdi. Saldırıya uğramış tüm hesaplardan senkronize bir tweet gönderildi. Hacker, insanların bir Bitcoin adresine para eklemesi için tweet attı ve ünlünün miktarı iki katına çıkaracağını ve geri göndereceğini iddia etti.

Tüm zamanların en büyük koordineli saldırılarından biri olarak adlandırılıyor. Twitter korsanının yayınladığı Bitcoin cüzdanları, 120.000 dolardan fazla topladı. Soruşturmalar, saldırıda Twitter çalışanlarının hedef alındığına ve şirketin dahili araçlarının birden fazla doğrulanmış hesaba erişim sağlamak için kullanıldığına dikkat çekti.

O’Connor dışında, bir çocuk da geçen yıl ABD’deki saldırıyla bağlantılı olarak tutuklandı Saldırıdan sonra Twitter, erişim orijinal sahiplerine geri verilene kadar birkaç saat boyunca birden fazla doğrulanmış hesabı devre dışı bırakmak zorunda kaldı.

Twitter korsanı olduğu iddia edilen Joseph O’Connor, yetkisiz erişim, şantaj yapma, tehdit edici iletişim iletme ve siber taciz suçlamalarıyla karşı karşıya.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version