Sıradaki içerik:

Google Linux Güvenliğini Arttırmak İçin Fon Sağlıyor

e
sv

Cyberpunk 2077 Yama 1.2 Ertelendi

24 Şubat 2021 22:41
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cyberpunk 2077 Yama 1.2 Ertelendi

CD Projekt Red, bugün gerçekleştirdikleri siber saldırı nedeniyle beklenen Cyberpunk 2077 Yama 1.2’yi Mart 2021’in ikinci yarısına ertelediklerini duyurdu.

Yama 1.2’nin, oyuncuların karşılaştığı bilinen sorunlar için birçok hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesi içeren ana sürüm olması bekleniyor.

Bugün CDPR, güncellemenin büyük kapsamıyla birlikte sistemlerindeki son siber saldırı nedeniyle, Yama 1.2’yi Mart 2021’in sonuna ertelemek zorunda kaldıklarını duyurdu.“Daha önce detaylandırdığımız zaman aralığında Cyberpunk 2077 için Yama 1.2’yi sunmak istiyor olsak da, stüdyonun BT altyapısına yapılan son siber saldırı ve güncellemenin kapsamlı kapsamı bunun ne yazık ki olmayacağı anlamına geliyor  biraz daha zamana ihtiyacımız olacak.

Yama 1.2 hedefimiz önceki güncellemelerin ötesine geçiyor. Çok sayıda genel kalite iyileştirmesi ve düzeltmesi üzerinde çalışıyoruz ve bunu elde ettiğinizden emin olmak için hala yapmamız gereken işler var. Bunu aklımızda tutarak şimdi Mart ayının ikinci yarısında yayınlanmayı hedefliyor.

CD Projekt yöneticileri Twitter adresinde “Paylaşmaktan zevk aldığımız haberler değil, ancak bu güncellemeyi düzgün bir şekilde başlattığımızdan emin olmak istiyoruz. Zaman yaklaştıkça daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin. Sabrınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.” dedi.

Saldırı sırasında oluşturulan bir fidye notunda saldırganlar, Cyberpunk 2077, Witcher 3, Gwent ve Witcher 3’ün ışın izleme destekli yayınlanmamış bir versiyonunun kaynak kodunu çaldıklarını belirtti.Bilgisayar korsanları ayrıca çalışanlar, yönetim, muhasebe ve yatırımcı ilişkileriyle ilgili dahili belgeleri çaldığını iddia etti.Saldırı kamuya açıklanmadıktan ve CDPR fidyeyi ödemeyeceklerini duyurduktan sonra, tehdit aktörleri çalınan verileri bir hacker forumunda müzayede etmeye başladı.

Ertesi gün saldırganlar , verileri “forumun dışındaki” bir kişiye sattıklarını iddia ettiler .Şu anda, tehdit aktörlerinin verileri gerçekten sattığına veya kimin satın almış olabileceğine dair bir kanıt yok.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli