Sıradaki içerik:

Engellenen Sitelere Nasıl Girilir ?

e
sv

Nintendo ve Niantic’ten Yeni Bir Pikmin AR Oyunu Geliyor

23 Mart 2021 17:46
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nintendo ve Niantic'ten Yeni Bir Pikmin AR Oyunu Geliyor

En popüler AR oyunu Pokémon Go’nun geliştiricisi Niantic, Nintendo ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Ve Pikmin, bu ortaklıktan çıkan ilk AR oyunu olacak. Ayrıca, işbirliği yeni mobil AR uygulamaları geliştirme etrafında dönüyor.

Nintendo tarafından 2001 yılında geliştirilen ve yayınlanan Pikmin, en iyi gerçek zamanlı strateji bulmaca oyunlarından biridir. Şimdi, yaklaşan Pikmin AR oyunu aynı franchise’a dayalı olacak.

Pikmin nedir?

‘Pikmin’, Dünya benzeri bir gezegende yaşayan küçük, çok renkli ve zeki bitki-hayvan melez yaratıklardır. Üstelik Pikminler renkleriyle de farklılaşıyor. Bir Pikmin’in renkleri yeteneklerini ifade eder. Örneğin, kırmızı renkli bir Pikmin yangına direnme yeteneğine sahiptir.

Pikmin serisinin son sürümü 30 Ekim 2020’de yayınlanan Pikmin 3 Deluxe’dür.

Pikmin AR Oyunu Hakkında Daha Fazla Bilgi

Yine de Niantic, yaklaşan AR oyunu hakkında pek fazla ayrıntı açıklamadı. Ancak basın bülteninde belirtildiği gibi, “yürümeyi teşvik etmek ve etkinliği daha eğlenceli hale getirmek için tasarlanmış oyun etkinlikleri ile” Pikmin, Pokemon Go’ya benzer oyun içi mekaniklere sahip olacak.

Nintendo’nun temsilcisi Shigeru Miyamoto, “Niantic’in AR teknolojisi, dünyayı Pikmin’in gizlice etrafımızda yaşıyormuş gibi deneyimlememizi mümkün kıldı,” dedi. “Yürümeyi eğlenceli hale getirme temasına dayanan misyonumuz, insanlara geleneksel oyunlardan farklı yeni bir deneyim sunmaktır. Pikmin ve bu uygulamanın hayatınızda bir ortak olacağını umuyoruz, “

Üstelik Pikmin, Niantic’in 2018’de kurulan oldukça yeni bir stüdyo olan Tokyo stüdyosu tarafından geliştirilen ilk AR oyunu olacak. “İki şirketin birlikte geliştireceği bir dizi uygulamanın ilki olan başlık, yürümeyi daha eğlenceli hale getirmek için tasarlandı.” dedi Nintendo. Umarım yakında ortaklıktaki diğer AR oyunlarını görebiliriz.

Pikmin AR oyunu bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek, ancak belirli bir resmi çıkış tarihi yok. Ancak, oyunun geliştirmeleriyle ilgili tüm ayrıntıları öğrenmek için Pikmin AR’ye ön kayıt yaptırabilirsiniz .

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli