Sıradaki içerik:

Japon polisi hack grubu Tick’in Çin ordusunun hizmetinde olduğundan şüpheleniyor!

e
sv

Sony 10 oyunu ücretsiz veriyor

22 Nisan 2021 01:52
avatar

Musa

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony 10 oyunu ücretsiz veriyor. Sony, bu yılın başlarında ücretsiz PlayStation oyunlarını dağıtan Play At Home girişiminin geri dönüşünü duyurdu. Şirket bu noktaya kadar oyunculara Uncharted:Nathan Drake. Collection, Journey, Ratchet & Clank ve bağımsız geliştiricilerin çeşitli oyunları.

Tüm eklentilerle tamamlanan Horizon Zero Dawn Complete Edition 15 Mayıs 2021’e kadar ücretsiz olarak indirilebilir hale geldi.

Sony 10 oyunu ücretsiz veriyor. Aşağıdaki oyunlar 23 Nisan’a kadar ücretsiz olarak indirilebilir :

 • Subnautica
 • Enter the Gungeon
 • Abzu
 • The Witness
 • Rez Infinite
 • Astro Bot Rescue Mission
 • Moss
 • Thumper
 • Paper Beast

Sony 10 oyunu ücretsiz veriyor!

1. Horizon Zero Dawn Complete Edition

Horizon Zero Dawn Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan Aksiyon-rol yapma oyunudur. Playstation 4 için 2017, Microsoft Windows için ise 2020 yılında piyasaya sürülmüştür.

Horizon Zero Dawn; açık dünyası, hikayesi, görselleri, dövüş sistemi ve Aloy’un seslendirme sanatçısı olan Ashly Burch’ın performansıyla çok sayıda olumlu eleştiriler almıştır. Ancak diyalog, yakın dövüş ve karakter modelleri yüzünden de bazı olumsuz eleştirileri üzerine çekmiştir. Horizon Zero Dawn çok sayıda ödül kazandı ve Şubat 2019’a kadar 10 milyonun üzerinde satılması sonucunda en çok satılan PlayStation 4 oyunlarından birisi haline geldi. 

2. Subnautica

Subnautica , Unknown Worlds Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir açık dünya hayatta kalma aksiyon-macera video oyunudur. Bu oyunda oyuncular, uzay gemileri Aurora gezegenin yüzeyine düştükten sonra, gezegen 4546B olarak bilinen yabancı bir gezegende okyanusu keşfetmekte özgürler. Oyuncu hayatta kalmak için kaynakları toplamalı ve yaratıklarla yüzleşmelidir.

3. Enter The Gungeon

Enter the Gungeon ,Dodge Roll tarafından geliştirilen ve Devolver Digital tarafından yayınlananbir kurşun cehennem roguelike video oyunudur . Oyun5 Nisan 2016’da Microsoft Windows , OS X , Linux ve PlayStation 4 için dünya çapında,5Nisan 2017’de Xbox One’da ,14 Aralık 2017’de Nintendo Switch’te ve22 Aralık 2020’de Stadia’da yayınlandı.

4. Abzu

Abzû  , Giant Squid Studios tarafından geliştirilen ve PlayStation 4 , Xbox One , Nintendo Switch , Microsoft Windows ve Amazon Luna için 505 Games tarafından yayınlanan bir macera video oyunudur.. İlk olarak Ağustos 2016’da dijital bir başlık olarak piyasaya sürülen konsollar için bir perakende sürümü Ocak 2017’de piyasaya sürüldü. Okyanusu keşfeden ve sonar çağrılarını kullanarak yaşamı geri getiren bir dalgıcın yolculuğunun ardından, oyun, oyuncunun açıktan su altı ortamlarında özgürce gezinmesine olanak tanıyor. su ve doğal mağaralardan antik kalıntılara.

5. The Witness

Tanık bir 2016 bulmaca video oyunu geliştirildi ve Thekla, Inc. tarafından yayınlanan esinlenerek Myst , oyun bir keşif kapsar açık dünya doğal ve insan yapımı yapılarla dolu ada. Oyuncu, ızgaralarla etkileşimlere dayanan bulmacaları çözerek ilerler. Adanın etrafındaki panellerde veya ortamın içine gizlenmiş yollarda sunulur. Oyun, bu bulmacaların nasıl çözüleceğine dair doğrudan talimat vermez ve oyuncunun bulmacalardaki sembollerin anlamını belirlemesini gerektirir. Oyunun ana tasarım öğesi, bu bulmacaların nasıl sunulduğuydu, böylece oyuncu deneme yanılma yoluyla bir ilham anına ulaşabilir ve bu anlayışı kendileri kazanabilir.

6. Rez Infinite

Rez, United Game Artists tarafından geliştirilen ve Sega tarafından Dreamcast ve PlayStation 2 içinyayınlanan bir müzikal demiryolu nişancı oyunudur. 2001’de Japonya’da piyasaya sürüldü, ardından 2002’de Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da piyasaya sürüldü. Oyun,2008’de Q Entertainment ve HexaDrive tarafından Rez HD olarak Xbox 360’a taşındı. Rez Infinite adlı sanal gerçeklik ile uyumlu genişletilmiş bir sürüm idi. PlayStation 4 için Enhance Games, Resonair ve Monstars tarafından 2016, 2017 ve 2020 boyunca geliştirilip yayınlandı, Microsoft Windows, Android ve Oculus Quest.

Bir bilgisayar korsanının arızalı bir AI sistemine yolculuğunun ardından, oyunda oyuncular çok sayıda düşmanı vururken avatarlarını kontrol ediyor . Oyun ve atış vuruşları müzikle senkronize olur ve farklı kontrolörler için titreşim geri bildirimi alarak bir sinestezi hissi yaratmayı amaçlar . Anlatım, çok az açıklama kullanılarak ve diyalog olmadan anlatılır ve yaşam yolculuğuna ve teknolojik tekilliğe tematik referanslar içerir.

7. Astro Bot Rescue Mission

Astro Bot Kurtarma Misyonu bir olan bir platform video oyunu tarafından geliştirilen Japonya Studio’ın Asobi Takım bölünme ve yayınladığı Sony Interactive Entertainment için PlayStation 4’ler PlayStation VR. The Playroom’da tanıtılan v e DualShock 4’ün içinde yaşayan robotlar olarak göründükleri bir dizi robot karakteri canlandırıyor. denetleyici. Oyuncu, Kaptan Astro ile ekip oluşturur, 5 dünya ve 20 seviyeye dağılmış olan kayıp ekibini kurtarmak için bir göreve çıkar. Toplamda kurtarılacak 213 Bot var. 

Bir VR alanında, oyuncu eğilmek ve manzaranın önündeki engelleri veya kafa atma kısımlarını görmek için vücutlarını kullanır. DualShock 4 denetleyici, Astro’yu kontrol etmek için kullanılır, ancak VR alanında Astro’ya yolda yardımcı olmak için sanal bir araç olarak bulunur. Oyun 20 aşama, 6 patron, 26 meydan okuma aşaması ve Astro Gemisinde bir toplama odası içeriyor.

8. Moss

Moss ,Amerikan video oyun geliştirme stüdyosu Polyarc tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir sanal gerçeklik macera oyunudur . Oyun, birinci şahıs ve üçüncü şahıs bakış açılarının bir karışımından sunulur ve esas olarak bulmaca çözmeye odaklanır. Moss , sırasıyla Şubat 2018 ve Haziran 2018’de PlayStation 4 ve Microsoft Windows için piyasaya sürüldü.

Bir kütüphanede okur eski bir kitap bulur. Sayfalar arasında gezinirken okuyucu, kitabın içinde yer alan bir fantezi dünyasına taşınır. Okuyucu, genç bir fare olan Quill ile tanışır ve bir maceraya başlar. Quill’in yaşadığı krallık, ateş püskürten bir yılan olan Sarffog tarafından yıkıldı. Quill’in amcası yakalandıktan sonra okuyucu, Quill’e Sarffog’u yenmek ve amcasını kurtarmak için bir maceraya rehberlik eder.

9. Thumper

Thumper ,Drool tarafından geliştirilen ve yayınlananve Oculus , HTC Vive ve PlayStation VR kulaklıkları için isteğe bağlı sanal gerçeklik (VR) desteğiyle Ekim 2016’da Microsoft Windows ve PlayStation 4’te yayınlanan bir ritim oyunudur. Daha sonra Mayıs 2017’de Nintendo Switch, Ağustos 2017’de Xbox One, Ocak 2018’de iOS, Eylül 2018’de Oculus Go, Şubat 2019’da Android, Mayıs 2019’da Oculus Quest ve Stadia’da yayınlandı. Oyun, 2015 Oyun Geliştiricileri Konferansı sırasında Deneysel Oyun Atölyesi’nde gösterildi.

Thumper’ın amacı, böceğe benzer bir yaratığı, bir dizi sinir bozucu dünyada tek veya çift yol boyunca yönlendirmektir. Oyuncu, arka plan müziğiyle zamanında yanan notalara basmak için bir düğmeye basmalı, aynı zamanda engellere karşı hazırlıklı, eğimli duvarlara dönmeli, sivri uçların üzerinden atlamalı ve düşmanları yenmelidir. Oyun, son derece hızlı kaydırma hızıyla üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanır.

Her seviye bölümlere ayrılmıştır. Her bölümden sonra, oyuncuya ne kadar iyi performans gösterdiğini gösteren bir puan ve derecelendirme verilir. Böcek bir darbeyi bir dönüşü kaçırma veya bir engele çarpma sürdürebilir ve belirli yerlerde kaybolursa kalkanını yeniden kazanabilir. Ancak, kanat kalkanı yerinde olmadan ikinci bir vuruş yapmak onu yok eder ve seviye son kontrol noktasında yeniden başlar. Oyuncu, seviyeyi geçmek için bölümü gerektiği kadar tekrar edebilir.

10. Paper Beast

Paper Beast , PlayStation 4 ve Microsoft Windows için Pixel Reef tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir 2020 sanal gerçeklik macera oyunudur. Oyun, daha önce Another World üzerinde çalışan Éric Chahi tarafından yaratıldı. Oyunda oyuncular, çeşitli dijital yaşam biçimlerinin yaşadığı bir dünyada gezinmekle görevlendirilir. Yayınlandıktan sonra genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Oyunun VR olmayan bir versiyonu olan Paper Beast: Folded Edition , 20 Ekim 2020’de piyasaya sürüldü.

Paper Beast , birinci şahıs bakış açısıyla oynanan bir macera oyunudur. Oyunda oyuncular, internetin derinliklerinde kaybolan internet kodları ve algoritmalardan kaynaklanan çeşitli dijital yaşam formlarından oluşan büyük bir ekosistemi keşfediyor .Macera modunda, oyuncu ilk kaşifin kontrolünü üstlenir ve çevreyi manipüle ederek ve vahşi yaşamla etkileşim kurarak dünyada gezinmek zorundadır. Oyuncular, onları tehlikelerden ve avcılardan kurtarmak, onlara çeşitli şekillerde yardımcı olmak ve oyunda ilerlemek için yeteneklerini kullanmakla görevlidir. Yapay zeka bu hayvanların davranışları yönetir, buna göre oyuncunun eylemleri tepki verecektir. Oyundaki her tür de farklı davranıyor ve kendi benzersiz hedefleri var. Oyuncu, çevresel engellerin üstesinden gelmek için araziyi de değiştirebilir. 

Bu yazımızda Sony şirketinin ücretsiz verdiği 10 oyunu sizlere bildirdik.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli