Sıradaki içerik:

İnstagram Veri Takibi Nasıl Durdurulur?

e
sv

Valorant eDPI Ayarları Nasıl Hesaplanır ve Optimize Edilir?

22 Mart 2021 17:20
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Valorant eDPI Ayarları Nasıl Hesaplanır ve Optimize Edilir?

Valorant eDPI Ayarları Nasıl Hesaplanır ve Optimize Edilir? konusunu sizler için derliyoruz. Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen birinci şahıs perspektifli bir nişancı oyunudur. In Valorant, ajan yetenekleri önemli bir rol oynar; ancak iyi bir hedefe sahip olmak, iyi bir Valorant oyuncusu olmanın anahtarıdır. Bir oyuncunun oyundaki amacına birçok faktör katkıda bulunsa da, eDPI en büyük değerdir.

Bir FPS oyununda hedefleri mükemmelleştirmek söz konusu olduğunda, nişangah yerleştirme en önemli özelliklerden biri olarak kabul edilir. Öte yandan, eDPI, silahlı çatışmalarda düşmanlarınızı ezmek söz konusu olduğunda eşit derecede önemlidir. Bu nedenle uygun eDPI ayarlarına sahip olmak inanılmaz derecede önemlidir. Bu nedenle, bu makalede, eDPI ayarlarını ve oyun tarzınıza uyan Valorant’ta eDPI ayarlarını nasıl bulabileceğinizi anlatacağız.

EDPI Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

Öncelikle, eDPI’nin ne olduğunu anlamanız gerekir; zaten bilenler bu bölümü atlayabilir. eDPI, Fare duyarlılığı olarak da adlandırılan DPI’nın (inç başına nokta sayısı) oyun içi duyarlılıkla çarpılmasıyla elde edilir.

“Etkili nokta / inç” (eDPI) gerçek fare duyarlılığıdır. EDPI değerini elde etmek için, ‘oyun içi duyarlılığı’ farenin duyarlılığıyla çarparsınız. Örneğin, 600 DPI değerinde bir fareniz ve oyun içi hassasiyetiniz .50 ise, eDPI’nız 300 olacaktır (600DPI X, 50 Valorant Sensitivity)

Valorant’ta optimum eDPI ayarları

İlerlemeden önce, “en iyi hassasiyet” diye bir şeyin olmadığını bilmelisiniz. Her şey kişisel tercihlere ve ilgili donanıma bağlıdır.

Valorant uzmanlarının çoğu, başlangıçta eDPI’yi 200-400 arasında tutmayı önerirken, ihtiyaçlarınıza göre eDPI değerlerini daha iyi denemelisiniz. Valorant taktik bir FPS olduğundan, genellikle kendinizi küçük fare hareketleri yaparken, artı işaretini önceden hedeflerken vb. Bulursunuz. Bu, eDPI ayarlarını başlangıçta düşük tutmak ve kademeli bir artış yapmak, optimum eDPI’nizi bulmak için doğru yaklaşımdır. ayarlar.

180 derece testi

Yeni eDPI ayarlarınızı yaptıktan sonra, değerlerin el hareketinize karşılık geldiğinden emin olmanız gerekir. Denenmiş ve test edilmiş basit bir yöntem, 180 ° testtir.

Bu testi gerçekleştirmek için farenizi mousepadinizin en sol noktasına koyun. Şimdi fareyi yatay olarak fare altlığının en sağ noktasına sürükleyin. Şu anda, temsilciniz başlangıç ​​pozisyonuna göre arkaya bakıyor olmalıdır (yani 180 ° hareket yapıyor). Temsilcinizin tam 180 ° dönüş yapmaması durumunda, eDPI’nizi artırmalısınız.

EDPI ayarı ve bunu beğeninize göre nasıl optimize edeceğiniz hakkında her şeyi öğrendiğiniz için, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta daha var. EDPI ayarlarında sık sık değişiklik yapmaktan kaçınmalı ve kaslarınızın gerekli hareketlerin bir belleğini oluşturmasına izin vermelisiniz. Önce yeni ayarlarda kendinizi rahat hissedin ve ayarların sizin için çalışmadığını düşünüyorsanız, ayarları değiştirin ve yeni bir eDPI deneyin. Valorant eDPI Ayarları Nasıl Hesaplanır ve Optimize Edilir? konusunu sizler için derledik umarım faydalı olmuştur.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli