PUBG Lite safe mode hatası çözümü konusunu sizler için araştırdık. Son zamanların en iyi aksiyon oyunu olan Pubg Lite oyunu Covid 19 sebebiyle de oldukça popüler bir oyun haline gelmiştir. Haliyle oyunda bazı hatalar bulunmaktadır  bu konuda sizlere PUBG Lite Safe Mode hatası çözümlerinden bahsedeceğiz.

PUBG Lite oyunu binler tarafından oynanan bir oyundur. Zaman geçirmek için oynanan bu aksiyon oyunu bir adaya 100 adam paraşütten atladıktan sonra başlar ve hayatta kalmaya çalışırlar. Ancak oyun sırasında bir hata var ki o kullanıcıları çok zor duruma düşürmektedir. Bu makalemizde sizlere PUBG Lite Safe Mode hatası çözüm yollarından bahsedeceğiz.

PUBG Lite Safe Mode Hatası Çözümü

Birden fazla kullanıcının karşılaştığı hata olan Safe Mode hatası biraz araştırma yaptığımızda ilk çözümlerinden biri bir forumda kullanıcının denemeleri ile bulunmuş gözüküyor. Mantıklı bir çözüm olarak gelmesede diğer kullanıcılar bu çözümü deneyerek safe mode hatası sorunundan kurtulmuşlar, ancak bu çözümün hiç bir işe yaramadığını söyleyen arkadaşlarda buluyor. İşte o çözüm:

 1. Bios’unuzu güncelleyin ve ya sıfırlayın.
 2. BIOS pilini çıkartın.
 3. Güç kablosunu çıkartın.
 4. Bilgisayar açma/kapama düğmesine 3-4 kez basın.
 5. Bios pilini takın ve bilgisayar açma/kapama düğmesine basın.

Çözüm yolu bu kadar ancak bu çözüm yolu sizlere fazla akıllıca gelmeyebilir diğer safe mode hatası çözümlerine bir göz atalım o zaman.

PUBG Lite Safe Mode Hatası Çözümü Sterio Karıştırıcı Yöntemi

 1. Windows 10 arama bölümüne “Denetim Masası”  yazıp aratın.
 2. Donanım ve Ses bölümüne tıklayın
 3. Daha sonra Ses aygıtları bölümüne tıklayın. (Ses sekmesinin altında)
 4. Ses aygıtları bölümünü açtıktan sonra üst tarafta bulunan “Kayıt” bölümüne tıklayın.
 5. Kayıt bölümüne geldikten sonra “Mikrofon” ve diğer girişlerin olduğu boş yere sağ tıklayın ve “Bağlantısı kesilmiş ve devre dışı bırakılmış aygıtlar” bölümünü göstere tıklayın.
 6. “Sterio karışımının  üstüne gelin ve sağ tıklayın “Etkinleştir” bölümüne tıklayın ve etkinleştirin.

Adımları uyguladıktan sonra eğer aynı hata gelirse (Pubg run in safe mode hatası) gelen ekrandaki “Hayır” seçeneğine tıklayın. Eğer denetim masasında sterio karıştıcınız gözükmüyor ise sorun kesinlikle driver’den kaynaklanıyordur. Doğru driver’i yükleyerek bu problemden kurtulabilirsiniz. Driver bulmak için size bir adres vereceğim o adresten driver’inizi bulabilirsiniz.

Driver bulma sitesi Driver Pack

PUBG Yöneticileri Tarafından Önerilen PUBG Safe Mode Hatası Çözümü

PUBG Lite yöneticileri tarafından safe mode sorunu ile ilgili bir rehber yayınlanmış. Siz de bilgisayarınız da bu hatayı alıyor iseniz PUBG yöneticilerinin önerdiği çözümü deneyebilirsiniz.

PUBG Lite safe mode hatası sorununun kaynağı birden fazla ekran kartını aynı anda kullanmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Yani İntel Hd Graphics ve Ndivia ekran sürücüsünü aynı anda kullanıyorsanız genelde laptoplar bu iki ekran kartını aynı anda kullanıyor. Büyük ihtimalle sorunun ondan kaynaklandığı söyleniyor. Bu durumla ilgili çözüm ise ndivia kontrol panele giderek tabi bu amd kontrol panel de olabilir. O ekran kartı ile oyunu çalıştırmanız gerekecek. Yani oyun intel ile çalışıyor ise o iptal edilecek oyun AMD/Nvidia ile çalıştırılacak. Eğer çalıştırılmaz ise safe mode hatası ile karşılaşılıyor. O ekran kartı seçimini aşağıda sizlere göstereceğim;

 1. NVIDIA Kontrol Paneli açın ve “3D ayarlarını Yönetin” bölümüne tıklayın.
 2. Genel ayarlar bölümünden “Yüksek performanslı nvidia istemcisi” kısmını seçin.
 3. Yukarıda yapılan ayarların “PUBG Lite” için kullanılmasını istiyorsanız o kısımdan “PUBG Lite Launcer.exe” dosyasını seçin. Eğer dosyayı seçtiyseniz artık oyununuz Ndivia ekran kartında çalışacaktır ve artık hatayı almayacaksınız.
 4.  Son olarak eğer seçtiyseniz dosyayı “Uygula” butotuna basarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

PUBG Lite Safe Mode Hatası

İşlemler bu kadar eğer hiç bir işlem işe yaramaz ise ekran kartınız oyunu kaldırmıyor olabilir veya başka bir probleminiz olabilir. Yorumlarda bize bildirirseniz sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Bir başka makalemiz olan Telefondan PUBG Mobile Canlı Yayın Yapma konusuna da göz atabilirsiniz.

Share.

Siber dünyada gerçekleşen tüm olayları, hack haberlerini, teknoloji gelişmelerini ve bir çok konuda bilgilendirici makaleleri araştırıp sizler ile paylaşıyorum.

Leave A Reply

Exit mobile version