Bir kripto firması, geçen hafta sonunda çaldıkları 2 milyon dolarlık fon karşılığında bir saldırgana hata ödülü olarak 200.000 dolar teklif etti.

Cebelitarık merkezli Akropolis, Perşembe günü, bir kişi, SavingsModule akıllı sözleşmesinin para yatırma mantığındaki bir hatayı, DAI sanal para biriminde iki milyondan biraz fazla ile kapatmak için kullandığında saldırıya uğradı.

Bununla birlikte, firmanın güvenlik şirketi PeckShield , saldırganın Ethereum hesabını, fonların transfer edildiği yerde bulduğunu iddia etti ve herhangi bir hareket için onu izlediğini söyledi.

Bu, saldırganın bu fonları aklamasını daha zor hale getirebilir, bu yüzden Akropolis hafta sonları onlara açık bir mektup yayınladı ve ona ödül vereceğini söyledi.

200 Bin Dolar Ödül Vereceğiz !

“Bir cezai soruşturma yürütmek için herhangi bir kolluk kuvveti ile temas kurmadık. Topluluk üyelerimizin fonlarını 48 saat içinde iade etmenizi önermek istiyoruz ve karşılığında 200.000 USD hata ödülü vereceğiz. Kimliğinizi gerektiği gibi korumak için önlemler alacağız ” dedi.

“İşbirliği yapmamaya karar verirseniz, cezai işlem başlatacağız ve kanun uygulayıcılarla iletişime geçeceğiz. Bir çözüm için birlikte çalışabileceğimizi umuyoruz, zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. “

Bu arada Akropolis, konuyu sözleşme düzeyinde çözdüğünü, denetçilerle iç soruşturma yaptığını, yatırımcılar ve borsa ortaklarıyla harici bir soruşturma yaptığını söyledi.

Ekim ayı sonunda başka bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokol firması Harvest Finance’a yapılan saldırı, 24 milyon dolarlık hırsızlığa yol açtı. Bu vesileyle firma, saldırganla temasa geçecek ve parayı iade etmesine yardımcı olacak ilk kişiye 100.000 $ ödül teklif etti.