e
sv

ABD, Avustralya Sanal Siber Eğitim Aralığı Geliştirme Ortağı

avatar

Onfroy

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD, Siber Eğitim Yetenekleri Proje Düzenlemesi, Avustralya Savunma Kuvvetleri  bildirimlerinin ABD Siber Komutanlığının simüle edilmiş eğitim alanına dahil edilmesiyle sonuçlandı.

3 Kasım’da imzalanan Siber Eğitim Yetenekleri Proje Düzenlemesi, Avustralya Savunma Kuvvetleri geri bildirimlerinin,

ABD Siber Komutanlığı’nın simüle edilmiş eğitim alanı olan Kalıcı Siber Eğitim Ortamı’na (PCTE) dahil edilmesiyle sonuçlandı.

Savunma görevlerine yönelik bir siber eğitim platformu olan PCTE, dünya çapındaki siber güçlerin mevcut içeriği her zaman eğitmek için kullanması için işbirliğine dayalı bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır.

ABD ve müttefik siber güçlerin inşa ettiği siber eğitim serileri yalnızca belirli senaryolar için tasarlandı, yani yalnızca bir kez kullanılacaktı.

Paylaşılan kullanım ve geliştirme sayesinde, PCTE’nin sürekli olarak gelişmesi ve taktikler, teknikler ve prosedürlere ayak uydurması beklenmektedir.

Bu proje düzenlemesi, ABD-Avustralya işbirliği için bir kilometre taşıdır.

Amerika Birleşik Devletleri Ordusu ile müttefik bir ülke arasında kurulan ilk siber düzenlemedir ve Avustralya’nın simüle edilmiş eğitim alanındaki ortaklığının değerini vurgulamaktadır, ”dedi ABD imzacı ve savunma ihracatı ve işbirliği için Ordunun sekreter yardımcısı Elizabeth. Wilson.

ABD Ordusu, Avustralya ile işbirliğine dayalı siber projenin uygulanması için program yürütme ofisi ile birlikte çalışarak PCTE geliştirmesine liderlik ediyor.

İlk üretim versiyonunun Şubat 2020’de piyasaya sürüldüğünü gören PCTE, ABD ordusunun Müşterek Cyber ​​Warfighting Mimarisinin bir parçası.

Platform, eşzamanlı eğitim etkinliklerini etkinleştirmek için canlı ağların sanal öykünmeleri gibi bir dizi yeniden yapılandırılabilir ortam sunar.

PCTE ayrıca sürekli gelişimi sağlamak için yinelemeli bir geliştirme süreci içerisinde.

ABD, ortaklıklar yoluyla tüm müttefik siber güçlerin tehdit aktörleri hakkında daha iyi iç görüler edindiğini ve savunmalarını geliştirebileceğini ve eğitim platformlarının hem ABD hem de müttefikleri için “ölümcül siber görev güçlerini etkinleştirebileceğini” öne sürüyor.

Uzun vadede, PCTE’nin Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı bünyesindeki siber uzay işgücüne, bir eğitim ortamında “tam spektrumlu, birleşik ve ortak siber uzay eğitimi, alıştırmaları, sertifikasyon ve görev provası” geliştirme ve yürütme yeteneği sağlaması beklenmektedir. gerçekçi bir operasyonel ortamı taklit etmek.

“Bilinen ve potansiyel düşman tehditlerine karşı koymak için, Ordu stratejik düşüncemizi yeniden ayarladı;

Wilson, savaşma ve ulusumuzun savaşlarını kazanma yeteneğimizi güçlendirecek yeni, gelişmekte olan ve akıllı teknolojilere yatırım yapma çabalarımızı yeniden odaklamak için akıllı kararlar verdik ”dedi.

Bu proje düzenlemesinin değeri altı yıllık bir dönem için 215,19 milyon $’dır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli